ممنوعیت فروش برنامه تشخیص چهره به شرکت های خصوصی

به گزارش بیباپ، Clearview AI یک ابزار تحقیقاتی جدید است که توسط سازمان های اجرای قانون برای شناسایی عاملان و قربانیان جنایات استفاده می شود. فناوری Clearview AI به اجرای قانون کمک بسکمک کرده و صدها جنایتکار بزرگ از جمله تروریست ها و قاچاقچیان را شناسایی کرده است. همچنین به کمک افراد بیگناه در دادگاه ها نیز آماده است.

ممنوعیت فروش برنامه تشخیص چهره به شرکت های خصوصی

Clearview یکی از بهترین برنامه هایی است که برای شناسایی قربانیان و جنایتکاران در 10 سال گذشته ساخته شده است. تنها طی 10 روز استفاده از این برنامه، هویت 8 فرد مشخص شد. این برنامه با جستجو کردن وبسایت های باز اطلاعات مربوط به افراد را بدست می آورد و از حساب ها و صفحات شخصی و خصوصی نمی تواند برای شناسایی استفاده کند.

با این حال، براساس خبر منتشر شده ، Clearview AI دیگر به شرکت های خصوصی و غیر مرتبط با اجرای قانون، برنامه تشخیص چهره را نمی فروشد و تمامی قراردادهای خود را لغو کرده است.

با توجه به لیستی که توسط BuzzFeed در اوایل 2020 منتشر شد، نشان داد که Clearview از قوانین حفظ حریم شخصی با فروش برنامه خود به شرکت هایی از جمله Walmart تخطی کرده و به همین منظور دیگر با شرکت های خصوصی همکاری نخواهد داشت و فعالیت خود را روی ماموریت اصلی یعنی کمک به اجرای بهتر قانون متمرکز می کند و به گفته مسئولان آن، از این پس از تمامی قوانین مربوطه پیروی خواهد کرد.

theverge.com

2121

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1166

به "ممنوعیت فروش برنامه تشخیص چهره به شرکت های خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت فروش برنامه تشخیص چهره به شرکت های خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید