تور ارزان روسیه: ممنوعیت صادرات کدام محصولات کشاورزی به روسیه برطرف شد؟

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران، روسیه ممنوعیت واردات کدام محصولات کشاورزی ایران را لغو کرد؟

تور ارزان روسیه: ممنوعیت صادرات کدام محصولات کشاورزی به روسیه برطرف شد؟

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

آنطور که صداوسیما گزارش داده، شاپور علائی مقدم در حاشیه شروع بکار نمایشگاه سموم کود و نهاده های کشاورزی و در جمع خبرنگاران اضافه نمود: ظهر امروز پیرو جلسات قبلی و مذاکراتی که با مسئولان روسیه داشتیم وبیناری در سطح کارشناسان برگزار گردید و اطلاعات بستر های فراوری محصولات سبزی وصیفی در اختیار طرف روسی قرار داده شد.

وی گفت: در جلسه امروز که با حضور معاونت باغبانی جهادکشاورزی، سازمان حفظ نباتات ایران و سرویس فدرال روسیه و مسئولان حفظ نباتات این کشور برگزار گردید مقرر گشت در نخستین فرصت، گلخانه ها و بستر های فراوری محصولات کشاورزی ایران مورد بازدید طرف روسی قرار گیرد.

علایی مقدم اضافه نمود: طرف روسی در این وبینار قول داد که پس از بازدید از بستر های فراوری همه محدودیت های صادراتی ایران ناشی از تغییر شیوه نامه های سموم را از میان بردارد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: دو تفاهم نامه نیز به همین دلیل با کشور روسیه در سفر رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به روسیه امضا خواهد شد که مرتبط با استفاده از آفت کش ها و تبادل اطلاعات قرنطینه ای میان دو کشور است.

علائی مقدم اضافه نمود: در ماه جاری صادرات محصولات کشاروزی نسبت به ماه گذشته افزایش 12 هزار تنی داشته است.

وی گفت: پیش بینی می کنیم که با توجه به رایزنی های انجام شده، ظرف یک ماه، ممنوعیت صادرات دو محصول سیب و فلفل دلمه ای به روسیه برطرف گردد.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور اضافه نمود: فاصله ای هم که تا کنون ایجاد ممنوعیت و برطرف آن به وجود آمده بیشتر ناشی از تعطیلات 15 روز ژانویه در کشور روسیه است.

تکذیب معدوم سازی فلفل ایران در جمهور آذربایجان

علایی مقدم گفت: خبر معدوم سازی فلفل ایران در جمهوری آذربایجان را از شبکه های اجتماعی دیدم، اما این خبر درست نیست و قویاً وجود ویروس در فلفل ایرانی صادره به کشور آذربایجان و معدوم سازی آن تکذیب می گردد.

وی اضافه نمود: معدوم سازی محصولات کشاورزی در کشور دیگر تابع قوانین و شیوه نامه های خاصی است و با نامه ای که دیروز به قرنطینه های مناطقی که راه صادرات به آذربایجان هستند نوشتیم متوجه شدیم که هیچ برگشتی از آذربایجان نداشتیم و در مورد بحث امحاء نیز مکاتباتی با طرف آذربایجان انجام شد که براساس اعلام جمهوری آذربایجان هیچ گزارشی مبنی بر امحای محصولات کشاورزی ایران در آذربایجان وجود ندارد.

وی اضافه نمود: وجود ویروس در محموله فلفل ایرانی نیز تکذیب می گردد و به هیچ عنوان این موضوع مورد تایید نیست.

آخرین اخبار حوزه کشاورزی را در صفحه کشاورزی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2340

به "تور ارزان روسیه: ممنوعیت صادرات کدام محصولات کشاورزی به روسیه برطرف شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: ممنوعیت صادرات کدام محصولات کشاورزی به روسیه برطرف شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید