مروری بر اولین گزارش سالانه دیجی پی؛ فراگیری مالی از نوع هوشمند

به گزارش بیباپ، به نقل از دی ام بورد، یکشنبه 17 اسفند 1399، طی یک کنفرانس و نشست خبری مجازی اولین گزارش سالانه دیجی پی منتشر بررسی شد. در این رویداد علاوه بر بررسی عملکرد و آمار رشد دیجی پی، قابلیت و امکانات این پلتفرم پرداخت بیشتر و بهتر از قبل معرفی شد. در ادامه مروری می کنیم بر مهم ترین نکات ذکرشده در اولین گزارش سالانه دیجی پی و قابلیت های پلتفرم فینتک (Fintech) را با دقت بیشتری بررسی می کنیم.

مروری بر اولین گزارش سالانه دیجی پی؛ فراگیری مالی از نوع هوشمند

این رویداد با حضور هم بنیانگذار خبرنگاران و مدیر عامل دیجی پی یعنی هومن امینی و حمید محمدی برگزار گشت و حین بازگو کردن بخش به بخش گزارش دیجی پی، آن ها امکانات و قابلیت های این پلتفرم را معرفی می کردند. قبل از اینکه ما هم به انجام این کار بپردازیم و مروری داشته باشیم بر گزارش مذکور، می بایست دیجی پی را به شما معرفی کنیم و بگوییم به طور کلی از طریق آن می توانید به چه امکاناتی دسترسی داشته باشید.

دیجی پی به طور مختصر یک سوپراپلیکیشن و پلتفرم خدمات مالی است؛ جایی که شما در آن هر کار مالی داشته باشید بتوانید بدون نیاز به ترک کردن اپلیکیشن و پلتفرم دیجی پی و استفاده از سرویس دیگری، همه را انجام دهید. خدمات پرداخت اعتباری، خدمات پرداخت کیف پول، خرید نقدی و قسطی از فروشگاه ها و غیره همگی در زیرمجموعه خدمات دیجی پی قرار می گیرند.

از نظر دور نماند که دیجی پی از سال 1397 فعالیتش را به عنوان بازوی مالی فروشگاه خبرنگاران شروع کرد و هم اکنون بعد از دو سال تبدیل به پلتفرمی مستقل شده که می تواند به دیگر فروشگاه ها و کسب وکارها هم خدمات خود را ارائه دهد. در واقع اگر شما فروشنده کالا یا خدمات هستید، می توانید با دیجی پی همکاری کنید و از مزایای این همکاری که در رویداد اولین گزارش سالانه دیجی پی ذکر شد، بهره مند شوید.

قبل از اینکه بخواهیم مزایای همکاری با دیجی پی را در نقش یک فروشنده مرور کنیم، باید از مهم ترین ویژگی این پلتفرم بگوییم که به مصرف کننده یا کاربر خود امتیاز می دهد. شما با هر پرداخت و خرید در دیجی پی کش بک (Cash Back) دریافت می کنید؛ یعنی میزانی از وجه پرداختی اتان به حسابتان برمی شود و جدای از این ویژگی، با هر چه پرداخت بیشتر و شرکت در بازی ها و رویدادهای درون برنامه ای دیجی پی امتیاز و هدیه نقدی دریافت می کنید.

دیجی پی یک ویژگی و قابلیت مشترک که هم کاربر تولیدکننده (فروشنده) و هم مصرف کننده از آن بهره می برند هم برای ارائه دارد و آن چیزی نیست جز امکان اخذ اعتبار و استفاده از آن جهت سفارش و ثبت خرید اقساطی. بر اساس اولین گزارش سالانه دیجی پی ، اعتبارسنجی و فرایند دریافت وام دارای مراحل و بخش های سنتی و دست وپاگیری (مثل داشتن یک تا چند ضامن) است که این پلتفرم در تلاش رفع آن هاست تا هر فردی که نیازمند اعتبار بود، راحت تر بتواند برای دریافت آن اقدام کند. بر اساس صحبت ها در رویداد، تا سال 1401 فرایند اخذ اعتبار تسهیل می شود.

جدای از امکانات و ویژگی های ذکرشده، شاید بتوان گفت جذاب ترین قابلیت این پلتفرم برای فروشندگان چیزی است که در تصویر زیر می توانید مشاهده اش کنید.

اگر شما به عنوان فروشنده دیجی پی را به عنوان بازوی مالی خود انتخاب کنید، جدای از دریافت امکانات مختلف پرداخت هوشمند، با شروع یک همکاری دسترسی به چند درگاه پرداخت را برای فروشگاه خود و مشتریان اش فراهم کرده اید. جدای از این در اولین گزارش سالانه دیجی پی به امکانات پشتیبانی و تعامل مستقیم با کاربر این پلتفرم هم اشاره شده است که در تصویر زیر نمونه ای از آمار مرتبط با این بخش را می توانید مشاهده کنید. از نظر دور نماند که به گفته مدیر عامل دیجی پی، این امکان تعامل مستقیم با کاربر باعث کاهش رکود هم می شود.

در نهایت و در بخش آخر رویداد و اولین گزارش سالانه دیجی پی، به آینده راه گشای این پلتفرم و به طور کلی صنعت فینتک اشاره شد. طبق آمار بازگوشده، فروشگاه خبرنگاران هم اکنون بیش از 100 هزار فروشنده فعال دارد و این مهم در کنار برنامه های آینده دیجی پی و اضافه شدن امکانات بیشتر به آن طی سال های آینده، باعث شده تا هومن امینی و حمید محمدی بر این باور باشند که دیجی پی در آینده در راستا فراگیری مالی قدم برمی دارد و تلاش می کند تا هوشمندانه این کار را انجام بدهد. به گفته آن ها دیجی پی فقط یک پلتفرم پرداخت نیست و خدماتش هم فقط به خدمات پرداختی و اعتباری خلاصه نمی شوند.

امیدواریم با خواندن این مطلب توانسته باشید از مهم ترین نکات مارکتینگی رویداد گزارش سالانه دیجی پی باخبر بشوید.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1914

به "مروری بر اولین گزارش سالانه دیجی پی؛ فراگیری مالی از نوع هوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر اولین گزارش سالانه دیجی پی؛ فراگیری مالی از نوع هوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید