فورتنایت روی استیم دک اجرا نخواهد شد؛ مگر به شکل غیر رسمی

به گزارش بیباپ، چیزی تا عرضه کنسول دستی شرکت ولو (Valve) به نام استیم دک (Steam Deck) باقی نمانده است. حال یکی از بحث های مهم درباره این کنسول، بازی های موجود برای آن است. یکی از سؤالات مطرح شده این بود که آیا فورتنایت روی این کنسول اجرا می گردد یا نه. حال تیم سویینی (Tim Sweeney) پاسخ این سؤال را داده است.

فورتنایت روی استیم دک اجرا نخواهد شد؛ مگر به شکل غیر رسمی

طبق گفته های او شرکت اپیک گیمز (Epic Games) تصمیمی ندارد که فورتنایت را برای استیم دک عرضه کند. با این حال این شرکت در کوشش است تا سیستم ضد تقلب خود را بهبود بخشد. این موضوع تنها برای استیم دک نیست بلکه برای تمامی دستگاه هایی که فورتنایت روی آن ها اجرا می گردد، صدق می نماید.

فورتنایت به صورت رسمی برای استیم دک وجود ندارد. با این حال این کنسول دستی به صورت باز (Open Platform) طراحی شده است. به همین علت افراد می توانند بخش هایی را خارج از فروشگاه استیم دک دریافت نمایند. برای مثال فورتنایت هم می تواند به راحتی به وسیله فروشگاه های دیگر روی این کنسول اجرا گردد.

بعلاوه شرح داده شد که شرکت اپیک گیمز به شدت در کوشش است تا سیستم ضد تقلب خود را بهتر کند. این شرکت با توجه به مسائل پیش آمده میخواهد تا با اجرای فرمت های مختلف مانع تقلب در بازی خود بگردد. البته مشکل اینجاست که با توجه به تعداد کاربران بسیار زیاد این بازی، جلوگیری از تقلب تا حدی زیادی سخت است.

فورتنایت یکی از عناوین بسیار محبوب و مهم است. با وجود اینکه افراد زیادی به آن علاقه ندارند، از طرفی کاربران بسیار زیادی هم دارد. بعلاوه تجربه این بازی روی کنسول های قابل حمل بسیار مجذوب کننده است. حال با عرضه نشدن آن به صورت بومی برای استیم دک قطعا تا حدی تأثیر روی فروش آن خواهد داشت.

از طرفی شرکت اپیک گیمز رقیب مستقیم ولو است. به همین علت انتظار می رفت تا عناوینی مثل فورتنایت به طور رسمی برای این کنسول عرضه نشوند. حال حتی امکان دارد که اپیک گیمز به فکر ساخت کنسول دستی خود برای رقابت با استیم باشد. البته این ها در حد گمان بوده و باید صبر کرد و دید که در آینده چه اتفاقی میان این دو شرکت خواهد افتاد.

منبع: Gamespot.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2360

به "فورتنایت روی استیم دک اجرا نخواهد شد؛ مگر به شکل غیر رسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فورتنایت روی استیم دک اجرا نخواهد شد؛ مگر به شکل غیر رسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید