شهریه های دانشگاه آزاد تغییر خواهد نمود

به گزارش بیباپ، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از تغییر شهریه بعضی رشته ها در سال تحصیلی جدید اطلاع داد.

شهریه های دانشگاه آزاد تغییر خواهد نمود

به گزارش محمد مهدی فداکار سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی درباره درخواست های متعدد دانشجویان برای تشریح شرایط شهریه ترم بعد دانشگاه آزاد گفت: با مجازی شدن کلاس ها هزینه های دانشگاه خیلی کاهش پیدا نمی کند، زیرا استاد و کارمند حقوقشان را دریافت می نمایند، علاوه بر این فراهم کردن زیر ساخت های آموزش مجازی برای دانشگاه آزاد هزینه بردار است.

او ادامه داد: در بعضی از دروس می توان کلاس ها را ادغام کرد تا مقداری از هزینه های دانشگاه کاهش پیدا کند، در بحث شهریه، دانشگاه در حال تصمیم گیری است که تغییری به شهریه ثابت بدهد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بر اساس سطوح دانشگاه ها شهریه مشخص می گردد به این صورت که دانشگاه با سطح بالاتر می تواند شهریه بالاتری دریافت کند، اما در خیلی از رشته ها و واحد ها این امکان وجود ندارد و شرایط برعکس است.

فداکار ادامه داد: شهریه های دانشگاه آزاد قطعا تغییر خواهد نمود و بخشی از شهریه ها کاهش پیدا خواهد کر و شاید بتوان گفت در مجموع تعداد رشته هایی که تخفیف شهریه می گیرند بیشتر از رشته هایی باشند که شهریه آنها افزوده می گردد. بعضی رشته های علوم پایه، علوم انسانی و اجتماعی که دانشجوی کمتری دارد تخفیف شهریه می گیرند، زیرا تربیت نیروی انسانی در این رشته ها احتیاج کشور است و این تخفیف شهریه باعث خواهد شد تا دانشجویان انگیزه ورود به این رشته ها را پیدا نمایند، در بعضی رشته ها که دانشجویان زیادی خواهان ورود به آنها هستند، میزان شهریه مشخص نماینده ورودی نیست.

فداکار اظهار کرد: برای افزایش شهریه در رشته های پر مخاطب هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و هیات امنای استانی در حال آنالیز هستند و تا ابتدای شهریور 99 میزان شهریه نهایی می گردد. هیات امنا تا ابتدای شهریور وقت دارند جلسات را برگزار نمایند زیرا بودجه بندی دانشگاه از یک شهریور هر سال آغاز و 31 مرداد سال بسته می گردد ؛ بنابراین هیات امنا تکلیف شهریه را باید تا 31 مرداد مشخص کند.

لازم به ذکر است، طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد پیش تر با تأکید بر اهمیت بحث شهریه در بودجه واحد های دانشگاهی، گفته است: موضوع شهریه باید با دقت آنالیز گردد و شهریه رشته ها براساس پرمخاطب بودن رشته و صندلی و سرآمدی واحد های دانشگاهی، در نظر گرفته گردد. در واقع شهریه در رشته های مختلف و واحد های مختلف، متفاوت و آگاهانه تنظیم گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 مهر 1399 بروزرسانی: 15 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1291

به "شهریه های دانشگاه آزاد تغییر خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهریه های دانشگاه آزاد تغییر خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید