سرقت تازه داماد از دفتر مجلس اعلای عراق در تهران

به گزارش بیباپ، راز سرقت از دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق در تهران با بازداشت راننده دفتر و اعترافات وی فاش شد.

سرقت تازه داماد از دفتر مجلس اعلای عراق در تهران

به گزارش بیباپ، چند روز قبل کارکنان دفتر نمایندگی مجلس اعلای عراق وقتی به محل کارشان در خیابان شریعتی تهران رفتند با صحنه عجیبی روبه رو شدند. بوی گاز فضا را پر کرده بود و وسایل به هم ریخته دفتر نشان می داد که به آنجا دستبرد زده شده است.

آنها پس از بستن شیر گاز و باز کردن درها و پنجره ها با پلیس تماس گرفتند و از همان زمان تحقیقات برای کشف راز این سرقت آغاز شد.

سرقت از طبقه اول و سوم دفتر که محل حسابداری و مدیریت بود اجرا شده بود و دزدان حدود 21 هزار دلار از داخل گاوصندوق، نیم کیلو طلا و مقداری پول جمعا به ارزش 500 میلیون تومان به سرقت برده بودند.

آنطورکه معین بود سرقت از سوی فردی اجرا شده بود که کلید دفتر را در اختیار داشته و به راحتی وارد آنجا شده و پس از سرقت شیر گاز را باز کرده بود تا آنجا را به آتش بکشد.

کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته فردی را دیدند که با پوشاندن صورت خود وارد شرکت شده و دست به سرقت زده بود.

شکی وجود نداشت که این فرد از کارکنان دفتر است و در ادامه 2 نفر از کارکنان به عنوان مظنون دستگیر شدند.

بازپرسی از 2 مظنون دستگیر شده زیرنظر قاضی سیدعبدالسعید مدرس، دادیار شعبه چهارم دادسرای ویژه سرقت ادامه داشت تا اینکه تیم تحقیق شواهدی علیه یکی از مظنونان به دست آورد. او که راننده ایرانی دفتر بود و از 7 ماه پیش در آنجا مشغول به کار شده بود راز این سرقت را فاش کرد و مدعی شد که به دلیل اینکه بدهکار شده بود، دست به سرقت از آنجا زده است. با اعترافات این مرد برای او قرار قانونی صادر شد و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

  • وسوسه های تازه داماد

متهم 27 ساله و تازه داماد است. می گوید: از مدتی قبل وسوسه دستبرد به دفتر مجلس اعلای عراق در تهران به جانش افتاده بود و این نخستین بار است که مرتکب خلاف شده و پایش به دادسرا باز شده است.

  • چند وقت است که در دفتر مجلس اعلای عراق کار می کنی؟

از 7 ماه قبل. یکی از دوستانم آشنایانی داشت و برخی از نماینده ها را می شناخت. او حتی به مجلس هم رفت وآمد دارد و وقتی فهمید که در جست وجوی کار هستم مرا به یکی از نماینده ها معرفی کرد و بعد در دفتر مجلس عراق مشغول به کار شدم.

  • با چه سمتی؟

راننده بودم. کارکنان دفتر و نماینده ها را به جایی که می خواستند می رساندم. البته کارهای دیگر دفتر را هم انجام می دادم.

  • حقوقت چقدر بود؟

2میلیون و خرده ای...

  • چه شد که تصمیم به سرقت گرفتی ؟

به خاطر اینکه بدهکار بودم. پول نیاز داشتم اما باور کنید اگر می دانستم که اینطوری می شود هرگز دست به چنین اشتباهی نمی زدم. روز سرقت شیرگاز را باز کردم و فکر می کردم آنجا آتش می گیرد و همه چیز می سوزد و هیچ کس متوجه سرقت نمی شود اما از بخت بد من آتش سوزی رخ نداد و رازم فاش شد.

  • از روز سرقت بگو؟

بامداد جمعه بود که به شرکت رفتم. تا قبل از آن مدام با خودم کلنجار می رفتم که این کار را انجام بدهم یا نه. تا اینکه آن روز تصمیم گرفتم نقشه ام را اجرا کنم. صورتم را پوشاندم و دستکش مخصوصی که خریده بودم را دستم کردم و وارد شرکت شدم. من جزو3نفری بودم که ریموت پارکینگ را داشتم. همه به من اعتماد داشتند اما از اعتمادشان سوءاستفاده کردم. هوا تاریک بود و با ترس و دلهره وارد دفتر شدم و دست به سرقت زدم. بعد شیرگاز را بازگذاشتم اما حریقی رخ نداد.

  • با اموال سرقتی چه کردی؟

دلارها را فروختم و یک پژو207 خریدم. بخشی از طلاها را به طلافروشی بردم و تعویض کردم و آنها را به همسرم هدیه دادم. مابقی را هم گذاشته بودم به زودی به مناسبت ولنتاین به او هدیه بدهم. 70میلیون هم گذاشته بودم برای پول پیش خانه.

  • همسرت نپرسید چطور با حقوق 2میلیونی زندگی ات تغییر کرد؟

به او گفتم از دفتر وام گرفته ام. ما تازه ازدواج کرده بودیم و به خاطر مراسم عروسی مان خیلی به مردم بدهکار بودم. می خواستم به زودی همه بدهی هایم را بپردازم اما گیر افتادم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 846

به "سرقت تازه داماد از دفتر مجلس اعلای عراق در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت تازه داماد از دفتر مجلس اعلای عراق در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید