رویترز: چین شمار نظامیان خود را در هنگ کنگ دوبرابر کرد

به گزارش بیباپ، خبرگزاری رویترز مدعی شد که چین، در راستای تقویت قدرت خود در مقابل ناآرامی ها در هنگ کنگ، شمار نیروهای امنیتی خود را به دو برابر افزایش داده است.

رویترز: چین شمار نظامیان خود را در هنگ کنگ دوبرابر کرد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل بیباپ، نمایندگان خارجی و تحلیلگران امنیتی اعلام کردند که چین به منظور آماده شدن برای وخیم تر شدن ناآرامی ها در هنگ کنگ، استقرار نیروهای امنیتی خود را در این منطقه دوبرابر نموده است.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، ماه گذشته، پکن هزاران نیرو را در مرز با هنگ کنگ که از ماه ژوئن (تیر ماه) با اعتراضاتی روبرو شده است، اعزام کرد.

سه نفر از نمایندگان آسیایی و غربی به رویترز گفتند که تعداد نظامیان چینی در هنگ کنگ از زمان شروع اعتراضات ضد دولتی دو برابر شده است. آنها تعداد نظامیان چینی را 3 تا 5 هزار نیرو برآورد نموده بودند که اکنون این تعداد به 10 تا 12 هزار نیرو افزایش یافته است.

از طرفی، پلیس چین انتظار دارد که خشونت ها در خیابان های هنگ کنگ در روز سه شنبه (فردا) و همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین افزایش یابد.

تسه چون چونگ سرپرست ارشد روابط عمومی پلیس هنگ کنگ روز دوشنبه (امروز) در یک کنفرانس خبری گفت: یک حمله بسیار شدیدی وجود خواهد داشت. ما در آستانه خطری جدی هستیم.

مردم هنگ کنگ چند ماه گذشته در اعتراض به طرح استرداد مجرمین به چین در مجلس محلی این کشور به خیابان ها آمده اند.

پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب های هنگ کنگ نقش داشته است. اخیراً نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ کنگ منتشر شده است.

هنگ کنگ از سال 1842 تا 1997 تحت سیطره بریتانیا بوده است، اما در سال 1997 و پس از خاتمه یافتن پیمان پیشین با بریتانیا، به جمهوری چین پیوست. این منطقه، بیش از هفت میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از مراکز مهم اقتصادی در منطقه شرق آسیا و دنیا به شمار می رود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 403

به "رویترز: چین شمار نظامیان خود را در هنگ کنگ دوبرابر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: چین شمار نظامیان خود را در هنگ کنگ دوبرابر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید