چین: دوران ارباب و رعیتی در جهان به سر رسیده است

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، چین رویکرد اتخاذ شده در اجلاس سران گروه هفت را که در کورنوال انگلیس در حال برگزاری است به شدت محکوم کرده و می گوید چارچوب کلی این نشست و اتهاماتی که در آن مطرح می شود؛ جوابگوی نیازهای امروز نیست.

چین: دوران ارباب و رعیتی در جهان به سر رسیده است

در همین رابطه، سخنگوی سفارت چین در لندن گفت: روزگاری که گروه کوچکی از کشورها برای تمام جهان تصمیم گیری می کردند؛ مدت هاست که سپری شده است.

وی همچنین ادامه داد: ما معتقدیم که تمام کشورهای جهان صرف نظر از کوچکی یا بزرگی، ضعف یا قدرت، فقر یا غنا با هم برابرند و امور جهانی باید از طریق مشاوره با تمام کشورها مدیریت شود.

به گزارش خبرنگاران، این صحبت ها پس از آن بیان شد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به سران هفت کشور صنعتی موسوم به گروه هفت (G7) فشار آورده که همگی همراستا با اتهامات حقوق بشری واشنگتن علیه چین هم صدا شوند.

بایدن امیدوار است که هم صدایی سران این کشورها با اتهامات حقوق بشری آمریکا علیه کشور چین بتواند بخشی از بیانیه مشترک این اجلاس در سرانجام آن باشد، اما برخی از متحدین اروپایی آمریکا مایل به این هم صدایی که منجر به ایجاد تنش با پکن می شود؛ نیستند.

پکن بارها تلاش قدرت های جهانی را که با الگوبرداری از معیارهای منسوخ دوره استعمار، در پی مهار چین هستنند، محکوم کرده است.

چهل و هفتمین نشست سران هفت کشور صنعتی جهان با تمرکز بر احیای اقتصاد جهان پس از همه گیری ویروس کرونا در انگلیس بعد از ظهر جمعه آغاز شد.

در این نشست سه روزه که در دهکده ساحلی کورنوال جریان دارد؛ نخست وزیران و روسای جمهوری گروه هفت (انگلیس، ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایتالیا، کانادا و ژاپن) به نام اعضای اصلی و تعداد دیگری از رهبران کشورها و سازمان های بین المللی از جمله استرالیا، هند، کره جنوبی، آفریقای جنوبی و روسای کمیسیون و شورای اروپا حضور دارند. قرار است در سرانجام این نشست بیانیه مشترکی از سوی اعضا صادر شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2012

به "چین: دوران ارباب و رعیتی در جهان به سر رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: دوران ارباب و رعیتی در جهان به سر رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید