رونمایی از طرح جدید برای حمایت از استارتاپ های معدنی

به گزارش بیباپ، معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سازمان ایمیدرو آمادگی دارد تا بوسیله صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی علاوه بر ارائه تسهیلات به دانش بنیان ها، ریسک سرمایه گذاری شرکت های معدن و صنایع معدنی در همکاری با استارت آپ ها را پوشش دهد.

رونمایی از طرح جدید برای حمایت از استارتاپ های معدنی

خداداد غریب پور افزود: برنامه حمایتی این سازمان از استارت آپ های معدنی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دنبال می شود.

به گفته وی، با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در بخش استارت آپ ها توسط شرکت ها، ایمیدرو این امکان را فراهم خواهد کرد که همکاری دو طرف را تضمین کند.

غریب پور افزود: بر اساس سیاست های کلان ایمیدرو، چنانچه نیاز معدنکاران با ظرفیت های دانش بنیان ها قابل حل باشد، این سازمان بوسیله صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی اقدامات حمایتی لازم را نسبت به پروژه و یا شرکت دانش بنیان خواهد داشت.

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در مدل حمایتی ایمیدرو شرایطی را پیش بینی خواهیم کرد، گفت: نخست اینکه تقاضا باید از جانب معدندار بخش خصوصی باشد و همچنین شرکت استارت آپ متقاضی تسهیلات، مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه حمایت از استارت آپ های بخش معدن و صنایع معدنی از سال گذشته آغاز شده، گفت: در زمینه حمایت از معدنکاران نیز به صورت تقاضا محور عمل خواهد شد به صورتی که تقاضای ارایه شده، پوشش داده شود.

تفاهم نامه ایمیدرو با صندوق نوآوری و شکوفایی

رئیس سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: براساس اجرای سیاست های حمایتی ایمیدرو از استارت آپ ها، برنامه امضای تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی در دست اقدام است.

وی ضمن اعلام اینکه نحوه همکاری ایمیدرو و صندوق نوآوری و شکوفایی به دو روش انجام خواهد شد، گفت: یک روش این است که ارایه تسهیلات از محل منابع صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گیرد و ضمانت آن برعهده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی باشد.

به گفته رییس هیات عامل ایمیدرو، روش دیگر می تواند به صورت بالعکس انجام شود به طوری که صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، تامین کننده منابع و ضمانت آن بر عهده صندوق نوآوری و شکوفایی باشد.

افزایش سرمایه صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی

غریب پور در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برنامه افزایش سرمایه صندوق، گفت: افزایش سرمایه 350 میلیارد تومانی در سال 98 صندوق انجام شد و افزایش این رقم تا 500 میلیارد تومان برای سال جهش تولید نیز در حال انجام است که نیاز به تایید رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزیر اموراقتصادی و دارایی دارد.

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: برای حمایت های افزون تر از بخش معادن خصوصی، افزایش سرمایه صندوق تا 1000 میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی در چارچوب اهداف اقتصادی کلان کشور و همچنین تقویت و حمایت از سرمایه گذاران خصوصی در بخش معدن، با توجه به ماده 31 قانون معادن مصوب 1377 در سال 1380 تاسیس شده و به منظور تحقق توسعه پایدار در بخش معدن و ایجاد تضمین و امنیت سرمایه گذاری در فعالیت های معدنی و هدایت و راهبری این سرمایه گذاری ها، فعالیت می نماید. صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1150

به "رونمایی از طرح جدید برای حمایت از استارتاپ های معدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از طرح جدید برای حمایت از استارتاپ های معدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید