روسیه: ناتو به زودی استفاده از سلاح هسته ای را توجیه کند (تور روسیه)

به گزارش بیباپ، معاون هیئت روسی، در کنفرانس بازنگری معاهده منع اشاعه سلاح های هسته ایNPT گفت، می توان انتظار داشت که کشورهای ناتو در آینده هرگونه استفاده از سلاح های هسته ای را توجیه نمایند.

روسیه: ناتو به زودی استفاده از سلاح هسته ای را توجیه کند (تور روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، آندری بلوسوف، نماینده روسیه در کنفرانس بازنگری ان پی تی گفت، ناتو در نهایت از عنوان بلوک هسته ای سیاسی- نظامی برخوردار شده که این موضوع به طور مستقیم در بیانیه پایانی نشست سران ناتو در مادرید مورد اشاره نهاده شد.

وی ادامه داد: این موضوع ما را وادار می نماید که به شرایط اعضای غیرهسته ای ناتو، به ویژه کشورهایی که اجازه استقرار تسلیحات هسته ای آمریکایی در خاک خود را می دهند، نگاه متفاوتی داشته باشیم، در این صورت این سوال مطرح می گردد که چگونه وجود تسلیحات هسته ای خارجی در خاک کشورهای اروپایی و مشارکت آنها در یک ائتلاف هسته ای با تعهداتشان بموجب معاهده منع اشاعه سلاح های هسته ای مطابقت دارد.

این دیپلمات روس تاکید نمود، مسکو بعلاوه مدت هاست سوالی را درباره ماموریت های هسته ای مشترک ناتو در زمینه آزمایش استفاده از سلاح های هسته ای که اعضای غیرهسته ای ائتلاف فعالانه در آن مشارکت دارند، مطرح نموده است.

وی با اشاره به اینکه مسکو بارها ادعاهایی مبنی بر عدم تناقض این اقدامات با تعهدات مندرج در معاهده شنیده است، گفت: ما این استدلال ها را تنها بهانه ای برای توجیه اقدامات مغایر با مفاد اصلی معاهده عدم اشاعه تسلیحات هسته ای می دانیم که سنگ بنای امنیت بین المللی است. در صورت در نظر داشتن این حقایق می توان به این جمع بندی رسید که کشورهای عضو ناتو احتمالا در آینده هرگونه استفاده از تسلیحات هسته ای را توجیه نمایند.

این دیپلمات روس شرح داد: اسناد دکترین نظامی آمریکا مبتنی بر امکان استفاده از سلاح های هسته ای به بهانه وجود تهدید علیه منافع حیاتی آمریکا یا منافع متحدانش است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2417

به "روسیه: ناتو به زودی استفاده از سلاح هسته ای را توجیه کند (تور روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: ناتو به زودی استفاده از سلاح هسته ای را توجیه کند (تور روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید