ربیعی: 1300 میلیارد تومان به حمل و نقل شهری اختصاص یافت

به گزارش بیباپ، سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه کشور در شرایط سختی قرار گرفته است و اولویت اول سیاستگذاری ها تامین کالاهای اساسی است، گفت: دولت یکهزار و 300 میلیارد تومان برای ناوگان حمل و نقل شهری اختصاص داده است و در صورت ممکن از منابع دیگر نیز تامین اعتبار بیشتر می نماید.

ربیعی: 1300 میلیارد تومان به حمل و نقل شهری اختصاص یافت

با ما همراه باشید و درباره jamalseyyedi بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگار شهر ، صبح امروز-شنبه 19 مهر- علی ربیعی سخنگوی دولت با حضور در ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر از نزدیک در جریان تردد مسافران در این ایستگاه نهاده شد و در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران گفت: امروز اولین روز است که استفاده از ماسک در شهر تهران اجباری می گردد و بر همین مبنا بازدید میدانی از شرایط ایستگاه چهارراه ولیعصر به عنوان یکی از ایستگاه های پرتردد شهر داشتیم.

ربیعی در ادامه گفت: بدون تردید راهی جز رعایت پروتکل های بهداشتی برای مقابله با بیماری کرونا وجود ندارد در شرایط فعلی پایانی هم برای این بیماری مشاهده نمی گردد و ما ناچاریم پروتکل ها را برای حفظ سلامت مردم افزایش دهیم.

او با بیان اینکه من در طول هفته گاهی با مترو و اتوبوس مسافرت می کنم و با مسائل این حوزه آشنا هستم، گفت: قطعاً کوشش هایی از سوی دولت برای حل مسائل این حوزه و افزایش ناوگان حمل و نقل شهری وجود دارد. در جلسات قبل شورای مالی دولت، وزیر کشور در مشورت با شهرداری و با همکاری وزارت راه و صمت طرحی را ارائه نموده است که بتوان به صورت CKD اتوبوس و واگن مترو تهیه کرد و یا اتوبوس ها و واگن هایی که احتیاج به نوسازی دارند را نوسازی کرد.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: تمام مطالعات نشان می دهد که بیشترین راه انتقال بیماری به وسیله مجاری تنفسی است بر همین مبنا تصمیم بر این شده است که استفاده از ماسک در شهر اجباری گردد. تجربه نشان داده است در مواقعی که مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند میزان ابتلا به بیماری کاهش یافته است و در بعضی شهرها این مساله به خوبی خود را نشان داده است. در شرایط فعلی رعایت پروتکل ها کم شده و در بعضی نقاط شهر تهران به پایین تر از 40 درصد رسیده است. ضروری است تصمیم جدیدی برای بالا بردن رعایت پروتکل ها گرفته گردد. یکی از تصمیماتی که گرفته شده است این است که تمام آزمایشگاه ها و مراکز تست کرونا موظف هستند اطلاعات مربوط به مبتلایان کرونا در اختیار وزارت بهداشت قرار دهند. وزارت بهداشت هم با یاری نیروی انتظامی و سایر نهادهای نظارتی در صورت تردد این افراد در شهر با آنها برخورد و آنها را جریمه می نماید. ما بنای درگیری فیزیکی نداریم اما در برابر کسانی که مراعات نمی نمایند وظیفه اقدام داریم.

سخنگوی دولت به شلوغی ایستگاه های مترو در ساعات اوج اشاره نمود و گفت: بعضی ساعت های روز ایستگاه های مترو و اتوبوس با حجم بالای تردد روبرو است و ضروری است که ساعت تردد فعالیت اداره ها مدیریت گردد تا کمتر شاهد این مساله باشیم. در عین حال باید بدانیم که ساختار اداری کشور در شرایط فعلی باید بتواند فعالیت خودش را ادامه دهد در غیر این صورت ممکن است مسائل بیشتر در کشور به وجود بیاید با این حال تصمیم گیری درباره نحوه فعالیت نظام اداری در استانها به استانداران واگذار شده است.

ربیعی همچنین درباره میزان اعتباری که دولت برای ناوگان حمل و نقل شهری در نظر گرفته است گفت: دولت یکهزار و 300 میلیارد تومان برای ناوگان حمل و نقل شهری اختصاص داده است و کوشش می کنیم به شکلهای دیگری نیز منابعی را برای این حوزه در نظر بگیریم. البته کشور در شرایط سختی واقع شده است و اولویت اول تامین منابع لازم برای تامین کالاهای اساسی است. بعد به سایر حوزه ها تخصیص می یابد.

خبرنگار: اکبر بیاتی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1368

به "ربیعی: 1300 میلیارد تومان به حمل و نقل شهری اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربیعی: 1300 میلیارد تومان به حمل و نقل شهری اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید