دریافت آمار صحیح از جامعه لازمه مقابله با بیماری های واگیردار است

به گزارش بیباپ، حسن طاهر احمدی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی در اراک گفت: با مخفی کردن و کتمان مسائل در حوزه های مختلف به ویژه بهداشت و درمان و بیماری ها، نه تنها وضع بهتر نخواهد شد، بلکه شرایط سخت تر می گردد.

دریافت آمار صحیح از جامعه لازمه مقابله با بیماری های واگیردار است

وی اضافه نمود: با ارائه واقعیت ها و دریافت اطلاعات صحیح از جامعه بهتر می توانیم بیماری ها را آسیب شناسی نموده و درصدد درمان آنان برآیم. بیماری اچ آی وی به عنوان مهلک ترین و خطرناک ترین بیماری قرن شناخته گردیده و تا به امروز هم درمان موثر برای این بیماری پیدا نگردیده است.

طاهراحمدی با اشاره به تفاوت اچ آی وی و ایدز بیان داشت: متاسفانه این بیماری برعکس خیلی از بیماری های دیگر همه سیستم بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. بیش از 90 درصد مبتلایان این بیماری در کشورهای دنیا سوم هستند، یعنی جایی که فلاکت و بدبختی و ناآگاهی حرف اول را می زند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک توضیح داد: خوشبختانه آمار کشور در رابطه با این بیماری نسبت به متوسط دنیا و استان مرکزی نسبت به متوسط کشور خیلی پایین تر است.

وی ادامه داد: با ارزش های دینی و اعتقادی که در نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد و با رعایت اصول بهداشتی، باید رقم بسیار پایین تر از این باشد. این را نباید فراموش کنیم که متاسفانه شیوه انتقال ایدز دارد تغییر می نماید و آمار انتقال از راه مسائل خلاف اخلاق بیشتر می گردد که این یک زنگ خطر است، از سوی دیگر به دلایل مختلف این بیماری در بین زنان هم دارد رایج می گردد.

طاهر احمدی بیان داشت: هم اکنون مرکزی داریم که بانوان آسیب پذیر را تحت مراقبت و پوشش آزمایش های مختلف قرار می دهیم تا بتوانیم از این طریق این بیماری را مهار کنیم و استاندار مرکزی و مسئولین باید یاری نمایند تا بتوانیم این مرکز را حفظ کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تزریق های غیربهداشتی که عمدتا در معتادان صورت می گیرد، مسائل غیراخلاقی که روز به روز بیشتر می گردد و خون های آلوده و انتقال بیماری از طریق مادر به نوزاد را، عمده ترین عوامل ابتلا به بیماری ایدز بیان کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 44

به "دریافت آمار صحیح از جامعه لازمه مقابله با بیماری های واگیردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریافت آمار صحیح از جامعه لازمه مقابله با بیماری های واگیردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید