تور مکزیک ارزان: خلق جنگلی از پلاستیک های بازیافتی در مکزیک

به گزارش بیباپ، هنرمند خلاق دانمارکی جنگلی از سه تن پلاستیک بازیافتی در مکزیک ساخته است. برای آشنایی با این اثر زیبا و نوآورانه در این مقاله با ما بخوانید.

تور مکزیک ارزان: خلق جنگلی از پلاستیک های بازیافتی در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

یک هنرمند دانمارکی در شهر مکزیک اثری را خلق نموده است که آن را جنگل آینده می نامد. توماس دامبو مسئول این پروژه، سه تن ضایعات پلاستیکی را تبدیل به جنگلی پویا و پر از گل های رنگارنگ، درختان و حیوانات مصنوعی نموده است.

توماس به لونلی پلنت گفت:

من هنرم را به عنوان فعالیت پایدار می بینم و و نوعی مبارزه برای تغییر دیدگاه مردم در خصوص زباله؛ از نگاهی تند و زننده، بدبو و زشت به مجذوب نماینده، جالب و زیبا.

بدین ترتیب ممکن است بتوانیم رفتار مخرب مان را در خصوص خریدن و دورانداختن چیزها تغییر دهیم.

توماس برای خلق این جنگل بسیار بزرگ از یاری صدها نفر از بومیان آن منطقه و بعلاوه زباله جمع کن ها (که به قول وی نقشی اساسی در خلق این اثر بازی کردند) استفاده نموده است. توماس دامبو گفت:

افرادی که سطل زباله ما را جمع آوری می نمایند در مقیاس عایدی یا هرم اجتماعی، رتبه بالایی در جامعه ندارند. من اعتقاد دارم که این موضوع، خجالت آور است؛ زیرا آن ها قهرمانانی هستند که ما را از غرق شدن در انبوه زباله ها نجات می دهند و کسانی که مطمئن می شوند ما بخش کوچکی از ضایعات حجیم روزانه مان را بازیافت کنیم.

در شهر مکزیک، به این قهرمانان پپنادورس (Pepenadores) گفته می گردد و با یاری آ ن ها، بچه هایشان، بیش از 700 دانش آموز، یک یتیم خانه، یک خانه سالمندان و بیش از 100 داوطلب، در طول هشت هفته ما بیش از سه تن ضایعات پلاستیکی را تبدیل به یک جنگل رنگارنگ با مساحت 500 مترمربع کردیم.

جنگل برای هر کسی که از شهر تماشا می نماید، در دسترس است. توماس شرح می دهد:

این جنگل در باغ های گیاه شناسی چاپولتپک (Chapultepec) برای عموم به نمایش در آمده است. جایی که می توانید در چند ماه آینده از آن تماشا کنید. ما بازخوردهای مثبت بسیاری دریافت نموده ایم. بعضی از افراد باور نمی کردند که چنین اثر زیبا و رنگارنگی می تواند از آشغال ها درست گردد، اما وقتی کمی نزدیک تر آمدند، متوجه شدند که این مساله، شدنی است.

سازمان محلی FYJA که به تحقق بخشیدن رویای من در خصوص یک خلق یک جنگل تنها از زباله های پلاستیکی یاری شایانی نموده است، در این مکان، کارگاه هایی برگزار می نماید؛ جایی که بچه ها به طور منظم به آنجا می آیند و گل های نو، درخت و حیوانات میسازند. با وجود این کارگاه ها، جنگل ما رشد خواهد نمود و پیغام ما به گوش تمام دنیا خواهد رسید.

برای تماشا دیگر آثار توماس دامبو، به این سایت مراجعه کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2278

به "تور مکزیک ارزان: خلق جنگلی از پلاستیک های بازیافتی در مکزیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مکزیک ارزان: خلق جنگلی از پلاستیک های بازیافتی در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید