خبرنگاران نایب رییس بورس تهران: 50 میلیون سهامدار در کشور وجود دارد

به گزارش بیباپ، مشهد-خبرنگاران- نایب رییس و عضو هیات مدیره بورس تهران به حضور 50 میلیون سهامدار شامل سهام عدالت و دیگر موارد سهام در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هرگونه توسعه سرمایه گذاری در کشور باید از بستر بازار سرمایه باشد.

خبرنگاران نایب رییس بورس تهران: 50 میلیون سهامدار در کشور وجود دارد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

محمودرضا خواجه نصیری روز سه شنبه در مراسم گشایش شعبه سوپرمارکت اقتصادی یکی از شرکتهای تامین سرمایه در مشهد اضافه نمود: معیشت حدود 80 درصد مردم در کشورهای پیشرفته با فعالیت در بورس، بازار سرمایه و سرمایه گذاریهای مختلف گره خورده است.

وی ادامه داد: ظرف یک سال اخیر فقط در یک فقره عرضه اولیه سهام توسط شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی در بورس، ظرف کمتر از یک دقیقه 80 هزار میلیارد ریال جذب شد که نشانگر قدرت بزرگ توان اقتصادی مردم است که می تواند کشور را متحول کند.

نایب رییس هیات مدیره بورس تهران همچنین به گشایش نخستین شعبه بورس کشور در مشهد اشاره و بیان نمود: مزیت بزرگ این کلانشهر در استقبال پایین ترین دهکهای اجتماعی تا بالاترین آنها در مشهد از ایده های سرمایه گذاری و توسعه است. هم اینک نیز شهروندان مشهدی جزو سرمایه گذاران بزرگ بورس کشور هستند.

وی در ادامه همچنین گفت: سوپرمارکت اقتصادی در کشورهای توسعه یافته، ارایه دهنده مجموعه ای از خدمات اقتصادی و سرمایه گذاری در حوزه های بورس، بیمه و بانک است که افراد مختلف می توانند به صورت آنلاین و آفلاین از چنین خدماتی بهره گیرند.

خواجه نصیری اضافه نمود: نرم افزارهای کاربردی (اپلیکیشن) پیشرفته دنیا زیر چتر سوپرمارکت اقتصادی خدمات سرمایه گذاری در حوزه های مختلف مسکن، طلا و ارز خدمات ارایه می دهند و تصمیم گیری افراد برای ورود یا خروج از بازارهای مختلف سرمایه به آسانی صورت می گیرد.

وی ادامه داد: با راه اندازی سوپرمارکت اقتصادی هر فردی می تواند متناسب با شرایط اقتصادی روز در حوزه مسکن، طلا، بورس و یا بیمه سرمایه گذاری کند و با یک تصمیم به راحتی در نحوه سرمایه گذاری خود تغییر جایگاه دهد.

عضو هیات مدیره بورس تهران گفت: در نظام بازار، سرمایه ابزار صحبت می کند و از پول مردم در یک منطقه، نقدینگی بخشهای تولیدی و صنعتی و طرحهای نیمه تمام همه منطقه بهره می گیرد.

وی اضافه نمود: بررسی یک شهرستان در استان خراسان جنوبی نشان داد که مردم آن شهر افزون بر 20 هزار میلیارد ریال فقط از منابع اقتصادی در بورس برخوردارند. این در حالی است که در همان شهر طرح اقتصادی وجود دارد که بخاطر نبود بودجه 500 میلیارد ریالی نیمه تمام باقی مانده است.

خواجه نصیری ناکارایی تخصیص منابع اقتصادی را در کشور باعث نیمه تمام ماندن طرحهای اقتصادی ذکر و بیان نمود: اگر مردم بدانند که می توانند با سرمایه خود یک واحد تولیدی ایجاد کنند که برای فرزندانشان شغل بوجود آورد و موجب پیشرفت منطقه آنها میگردد قطعا وارد عمل خواهند شد.

وی ادامه داد: سوپرمارکت اقتصادی می تواند نیاز هر شهرستان را در بخشهای اقتصادی شناسایی کند و زمینه را برای سرمایه گذرای فراهم و با پول خود مردم آن منطقه طرحهای اقتصادی محلی را اجرا نماید یا اینکه با حذف واسطه ای مثل بانک، سرمایه مردم را به نیاز اقتصادی طرحهای اقتصادی نزدیک کند.

عضو هیات مدیره بورس تهران گفت: عمده تامین اقتصادی طرحهای قطارشهری در سطح کشور از بازار سرمایه با ارقام افزون بر 100 هزار میلیارد ریال اجرا شده است. در بازار سرمایه توان، امکان و شرایط مردم می تواند در خدمت توسعه کشور قرار گیرد و از طریق ابزارسازی، واسطه ها را حذف کند.

عضو هیات مدیره اتاق اصناف ایران نیز در این مراسم گفت: 90 درصد سرمایه گذاران اقتصادی خراسان رضوی مربوط به بخش خصوصی هستند که نشانگر ظرفیتهای بالای سرمایه گذاری در این استان است.

محمود بنانژاد اضافه نمود: اینک که بازار سرمایه و بورس در کشور داغ است می بایست غیر از بازارهای اقتصادی، افرادی که به عنوان سرمایه گذار وارد این بازارها می شوند هم مورد حمایت قرار گیرند، آموزشهای لازم به آنان ارائه گردد تا با چشم باز و بینش صحیح وارد بازار اقتصادی شوند.

وی فعالان بخش خصوصی را نیز برای ورود به بازار سرمایه نیازمند آموزش ذکر و بیان نمود: بازارهای اقتصادی هم فرصت و هم تهدید هستند. فرصت به لحاظ جذب نقدینگی جامعه و هدایت آن به سمت بخش تولید و تهدید به لحاظ ورود افراد آموزش ندیده و ناکارآمد که ضرر زیادی را متحمل می شوند.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: ظرف ماههای اخیر که بازار بورس داغ شد برخی افراد آموزش ندیده سرمایه زیادی را وارد این بازار کردند و متحمل ضرر و زیان شدند لذا قبل از ورود به بازارهای اقتصادی، آموزش افراد ضروری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1382

به "خبرنگاران نایب رییس بورس تهران: 50 میلیون سهامدار در کشور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نایب رییس بورس تهران: 50 میلیون سهامدار در کشور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید