حسینی: کادر فنی تیم ملی گفت نامه خداحافظی بنویس، گفتم خودم تصمیم می گیرم، نمی دانم این همه دریافتی پرسپولیس چه شد

به گزارش بیباپ، سیدجلال حسینی، کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس گفت که نمی داند دریافتی پرسپولیس از پاداش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، چه سرنوشتی داشته است.

حسینی: کادر فنی تیم ملی گفت نامه خداحافظی بنویس، گفتم خودم تصمیم می گیرم، نمی دانم این همه دریافتی پرسپولیس چه شد

به گزارش خبرنگاران، سیدجلال حسینی درباره پیش بینی خود از دربی 91 پایتخت که فردا (پنجشنبه) برگزار می گردد، گفت: سخت است. این بازی برای هر دو تیم حساس و سخت است. امیدوارم بازی قشنگی باشد، هواداران راضی باشند و هر تیمی که شایسته است، ببرد. فکر می کنم به بازی قبل و بعد ربطی ندارد. این بازی برای هر دو تیم و هواداران حساس است. هواداران انتظار زیادی از دو تیم دارند و این، کار را برای پرسپولیس و استقلال سخت می نماید. امیدوارم بازیکنان بتوانند فشار را تحمل نمایند و بازی زیبایی انجام بدهند.

وی درباره فشار وارد بر بازیکنان و اینکه گفته می گردد این بازی، شش امتیازی است، توضیح داد: در حال حاضر تمام بازی ها حساس است. دو ملاقات قبلی ما مقابل تراکتور و صنعت نفت هم سخت بود و ملاقات برابر استقلال هم حساسیت خاص خود را دارد. فکر می کنم همه بازی ها شش امتیازی است و شرایط مانند قبل نیست. قبلاً پرسپولیس و استقلال بودند، اما حالا تیم های قدرتمند زیادی داریم و سپاهان و تراکتور همواره مدعی هستند. شهر خودرو، فولاد و تیم های دیگر هم می توانند رقیب سختی باشند. پرسپولیس و استقلال همواره رقابت داشته اند و این رقابت ادامه خواهد داشت.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس درباره تقابل دو مربی جوان یعنی فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی، پس از جدایی مربیان خارجی به خاطر مسائل مالی اظهار داشت: این خیلی خوب است و من واقعاً خیلی خوشحالم. ما باید اعتماد کنیم. با این شرایط مالی فوتبال ما، نمی دانم چه اصراری است مربی و بازیکن خارجی بیاورند. سرمایه گذاری های بی خود می نمایند. الان ما بازیکنان و مربیان داخلی خوبی داریم که باید از آنها استفاده کنیم.

حسینی در این باره که چه اصراری وجود دارد که مربیان خارجی در این شرایط به فوتبال ما بیایند، گفت: این سؤال برای همه ما وجود دارد و عجیب است که این کارها را می نمایند. فکر می کنم وقتی شکایت ها برسد، همه متوجه می شوند که ما چقدر مشکل داریم و مسائل مان بیشتر و بیشتر می گردد. نمی دانم چطور می خواهیم با این مشکل کنار بیاییم. فکر می کنم دوباره هواداران باشگاه باید به خاطر مسائلی که خیلی راحت به وجود آمده است، حرص بخورند.

وی درباره عدم تسویه حساب با اعضای تیم، با وجود درآمد خوب پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد: نمی دانم این همه دریافتی پرسپولیس چه شد. برای خودم به عنوان بازیکن تیم برخی چیزها سؤال است که این مسائل چطور به وجود می آید. چطور با افرادی که این کارها را نموده اند برخورد می گردد؟ برای این سؤالات جوابی نیست. نه من می توانم جوابی پیدا کنم، نه شما. ما هر بازی که می بردیم و بالا می رفتیم، درآمدی داشتیم. پس از نایب قهرمانی هم درآمد خوبی داشتیم. اسپانسر پولش را پرداخت نموده است، اما همه بازیکنان 35، 40 درصد طلب دارند.

کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه 40 تا 50 درصد از این باشگاه طلب دارد، گفت: برانکو و سایر اعضای سابق کادر فنی طلب داشتند و پرداختی به آنها صورت نگرفت. چندین سال است این شرایط بوده است. هر مدیرعاملی بیاید، حرف برای گفتن دارد، چون آنقدر بدهی وجود داد که یک نفر باید پرداخت کند و هیچ کس هم پرداخت نمی نماید.

حسینی درباره رایگان بازی کردن در نفت تهران گفت: پرونده ای وجود ندارد و یک فوتبالیست زورش به هیچ کس نمی رسد. شما اگر مربی و بازیکن خارجی باشید، شکایت می کنید و حق تان را می گیرید، اما اینجا این گونه نیست. نفت خیلی راحت منحل شد. ما یک سال بازی کردیم، نه من، خیلی از بازیکنان و مربیان دیگر هم بودند. هیچ کس پاسخگو نیست. حرف هم بزنی، وزارت نفت خیلی راحت جواب می دهد. تمام سیستم در فوتبال همین است و هر حرفی بزنی، راحت جوابت را می دهند. انگار نه انگار که کاری نموده اند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه آرزویی در روز تولدش نموده است، توضیح داد: برای من خوشحالی مردم از همه چیز مهمتر است. شفای بیماران از همه چیز مهمتر است. امیدوارم شرایط مردم بهتر گردد و بتوانند زندگی خیلی خوبی داشته باشند، خندان باشند و امیدوارم ما بتوانیم همواره دل هواداران مان را شاد کنیم.

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس در این باره که در سال 98 چه آرزویی داشت و اینکه آیا قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا اتفاق می افتد یا خیر، اعلام کرد: خیلی سخت است. متأسفانه چند سال است AFC هر تصمیمی دلش می خواهد می گیرد و ما نتوانسته ایم جلوی آنها بایستیم. حالا هم کار سخت تر می گردد. یکی از بازوهای قوی ما، هواداران مان هستند که حالا در کنارمان نیستند و این، کار را در مقابل تیم های عربی که سرمایه گذاری زیادی می نمایند، سخت می نماید، اما مطمئن باشید که با تمام وجود در بازی ها حاضر می شویم.

حسینی درباره اینکه آیا عدم شرکت در لیگ قهرمانان آسیا در صورت لغو میزبانی، تصمیم خوبی است یا خیر، اظهار داشت: قانون هایی وجود دارد که بخواهند تیم هایی را حذف نمایند و این آسیبی جدی به بدنه فوتبال می زند. امیدوارم این مسئله آنالیز گردد و این گونه نباشد که تصمیم بگیرند. باید همه چیز پیش بینی گردد و فدراسیون و باشگاه ها با هم تصمیم بگیرند. به جای اینکه کُری بخوانند و حرف های الکی بزنند، کنار همدیگر بنشینند و صحبت نمایند. در این صورت خیلی از مسائل را راحت تر حل می نمایند.

وی که با برنامه سلام صبح بخیر گفت وگو می کرد، درباره اینکه هیچ وقت برای هواداران استقلال کُری نخوانده است، یادآور شد: همه چیز برای هواداران است. من حالا می بینم خیلی از مدیران و مسئولان خیلی راحت کت و شلوار می پوشند و کری می خوانند! اصلاً برای شان مهم نیست که بین مردم اختلاف می افتد و دعوا و درگیری می گردد. الان کری خواندن خیلی راحت شده است.

کاپیتان پرسپولیس در این باره که به دنبال آمار نیست و اینکه می تواند به قهرمانی های خود اضافه کند یا خیر، گفت: من فقط وظیفه دارم که باید خوب تمرین و کوشش کنم. فعلاً دنبال این نیستم که بحث های آماری را دنبال کنم و وقت برای این مسائل زیاد است. فعلاً کوشش می کنم به قهرمانی ها اضافه کنم. فکر می کنم تمام بازیکنان ما خیلی کوشش می نمایند و زحمت می کشند. بازیکنان خیلی خوبی داریم و باید ادامه بدهیم. فکر می کنم بهترین کار برای من، خوب تمرین کردن است. مسابقه بخش مهمی از فوتبال است، اما تمرین مهم تر است.

حسینی در این باره که سرخپوشان معتقدند نیرویی مخالف قهرمانی دوباره آنهاست، گفت: می توانید بازی های ما و برخوردهای کمیته انضباطی با پرسپولیس را در نظر بگیرید. اینکه چه شرایطی برای تیم ما ایجاد می گردد، اما تا الان جنگیده ایم و حرف های مان را می زنیم. این گونه نیست که ما کوتاه بیاییم و هر کسی هر کاری دلش بخواهد انجام بدهد. ما جلوی هر کسی که بخواهد اذیت کند، می ایستیم، اما ما چون در زمین و بدنه باشگاه هستیم، حس می کنیم که اذیت می نمایند.

وی در این خصوص که آیا پرسپولیس می تواند قهرمانی در لیگ برتر را تکرار کند یا خیر، اظهار داشت: خیلی سخت است. اکنون نسبت به گذشته کار سخت تر و تیم های مدعی بیشتر شده اند. برخی تیم ها سرمایه گذاری های خیلی خوبی نموده اند. فکر می کنم پنج تیم مدعی داریم که هر لحظه امکان دارد جابه جا شوند.

مدافع پیشین تیم ملی درباره حضورش در جام جهانی 2014 اعلام کرد: از روز اولی که در تیم ملی بودم، خیلی کوشش می کردم. یک جام جهانی با کی روش حضور داشتم و جام جهانی بعدی متأسفانه در روز آخر... .

حسینی درباره اینکه مارکار آقاجانیان به او گفته بود نامه ای درباره خداحافظی از تیم ملی بنویسد، گفت: یک چیزی در همین حدود بود. صبح به من زنگ زدند و گفتند بیا. من گفتم تصمیم گیرنده خودم هستم و خودم تصمیم می گیرم که چه زمانی از تیم ملی خداحافظی کنم. با کی روش صحبت کردم و مارکار هم بود. روز سختی بود.

وی در این باره که آیا کی روش به او حق داد یا خیر، توضیح داد: خیر. من حرفی درباره اینکه بخواهد مرا نگه دارد نزدم. فقط گفتم که خودم تصمیم گیرنده هستم و کسی نمی تواند برای من تصمیم بگیرد.

برای همه این سؤال وجود دارد. چرا روز آخر؟، مدافع سابق تیم ملی ایران در واکنش به این پرسش نیز اظهار داشت: برای من هم چنین سؤالی وجود دارد.

حسینی در این باره که آیا کی روش پیش از ترک ایران با او صحبت کرد یا خیر، گفت: همه نسبت به کی روش شناخت دارند. او دنبال این مسائل نبود. او یک مربی زحمتکش، پُرکوشش و خیلی خوب بود و خیلی برای فوتبال ما زحمت کشید. قسمت من هم این بود.

وی درباره اظهارنظر برانکو مبنی بر اینکه خط خوردن سید جلال از تیم ملی به خاطر گلش به الجزیره امارات بود، گفت: آن زمان اختلافات زیاد بود و روی همه تصمیمات فدراسیون تأثیر داشت. اینها چیزهایی است که خیلی ها به من گفته اند، اما من می گویم الان کارم چیز دیگری است و باید تمام تمرکزم را روی پرسپولیس بگذارم. ما کار سختی داریم و به این مسائل زیاد فکر نمی کنم.

کاپیتان پرسپولیس در واکنش به اینکه قوچان نژاد گفته است یکی از دلایل خداحافظی اش از تیم ملی، برخورد اجرا شده با سیدجلال حسینی بوده، اظهار داشت: رضا پسر خیلی خوبی است و همه ما باید از او تشکر کنیم که گل های حساسی برای ما زد. خیلی او را دوست دارم.

حسینی در این باره که وقتی وحید امیری به پیکه مقابل اسپانیا لایی زد، چه حسی داشت، گفت: خیلی حس قشنگی بود. وحید یک بازیکن زحمتکش و در خدمت تیم است و توانست یک لایی خیلی خوب بزند. فکر می کنم بعدها خودش می تواند درباره این لایی صحبت کند و برای بچه هایش حرف بزند.

وی درباره اینکه بیرانوند پنالتی رونالدو را برابر پرتغال مهار کرد، توضیح داد: علی چند سال خیلی زحمت کشید که به اینجا رسیده است. فکر می کنم این پنالتی پاداش او بود.

کاپیتان پرسپولیس در این باره که با جدایی بیرانوند، دلتنگ او می گردد یا خیر، اظهار داشت: او تصمیمش را گرفته است و دل همه برای بیرانوند تنگ می گردد، اما بهتر است جلوی پیشرفت را نگیریم. علی می تواند پیشرفت کند و امیدوارم پیروز گردد.

حسینی در این باره که بسیاری از هواداران دوست ندارند از فوتبال خداحافظی کند، اعلام کرد: شما در این فوتبال ما با این شرایط و تصمیم گیر ی ها، شما بازیکن بیست ویکی دو ساله را که می گیرید، یک دفعه می بینید نیست. من هم همین طورم. شما اصلاً نمی توانید در فوتبال ما بگویید ادامه می دهید یا خیر. هر لحظه امکان دارد اتفاقی بیفتد و شما کنار گذاشته شوید. باید تا وقتی که هستید، کوشش کنید.

وی در این باره که آیا به این موضوع فکر می نماید یا خیر، گفت: اصلاً نمی توانم فکر کنم. چون می دانم برخی وقت ها اصلاً شما تصمیم گیرنده نیستید. خود بازیکن تصمیم گیرنده نیست.

حسینی در سرانجام در خصوص کی روش و اینکه او را به خاطر خط زدنش بخشیده یا خیر، گفت: مربی کاملی بود و خیلی زحمت کشید. شما نمی توانید از هیچ مربی گلایه داشته باشید.

وی درباره علی پروین و اینکه این مربی خواهان جذب خودش بوده اما بازیکن دیگری را به او معرفی نموده بودند، توضیح داد: او اسطوره باشگاه و بزرگ ماست و امیدوارم همواره سالم باشد.آن سال در ملوان بودم و گفته بود سیدجلال را می خواهیم، اما سیدمحمد را برده بودند و پروین گفته بود من سیدجلال را می خواهم. دیگر آن زمان با سایپا قرارداد بسته بودم. فکر می کنم آن زمان خیلی برای من زود بود که در پرسپولیس بازی کنم.

کاپیتان پرسپولیس با بیان اینکه کسانی که می خواهند در این تیم بازی نمایند، باید خیلی حواس شان جمع باشد و شرایط را درک نمایند، اظهار داشت: تحمل کردن فشار خیلی سخت است و امیدوارم هر بازیکنی به پرسپولیس می آید، آمادگی داشته باشد.

حسینی درباره سیدمهدی رحمتی و اینکه با او قهر است یا خیر، اعلام کرد: ما چندین سال با هم دوست بودیم و کنار هم بودیم. قهر که نه. آن اختلاف و درگیری پیش آمد، اما بعد خیلی راحت با هم صحبت کردیم.

وی درباره مهدی طارمی، آزارهای وارد شده به او در فضای مجازی و اینکه با او در ارتباط است یا خیر، گفت: فکر می کنم او یکی از بهترین مهاجمان ماست. او جزو سه نفر از بهترین مهاجمان حال حاضر ایران است. با او در ارتباط هستم، اما می گویم فوتبال همواره همین است و شما خیلی راحت نمی توانید پیروز باشید.

کاپیتان پرسپولیس در خصوص امیر قلعه نویی گفت: من امیرخان را خیلی دوست دارم. او برای من خیلی زحمت کشیده است و امیدوارم همواره پیروز باشد. خیلی هم کوشش می نماید و همواره برایش آرزوی پیروزیت دارم.

حسینی درباره هادی نوروزی توضیح داد: هادی کاپیتان دوست داشتنی ما بود. خدا رحمتش کند. مردم همواره به فکر او هستند و امیدوارم بچه ها بتوانند راهش را ادامه بدهند.

وی راجع به مهرداد اولادی هم اظهار داشت: مهرداد در تیم ملی بود. یک بازیکن فوق العاده، تکنیکی و از نظر بدنی عالی. خدا رحمتش کند.

مدافع پرسپولیس با تشکر از هواداران این تیم گفت: هواداران ما در این شرایط و سرما همواره کنارمان بوده اند. بچه های ما کوشش می نمایند و ان شاءالله که بتوانیم روندمان را ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 852

به "حسینی: کادر فنی تیم ملی گفت نامه خداحافظی بنویس، گفتم خودم تصمیم می گیرم، نمی دانم این همه دریافتی پرسپولیس چه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسینی: کادر فنی تیم ملی گفت نامه خداحافظی بنویس، گفتم خودم تصمیم می گیرم، نمی دانم این همه دریافتی پرسپولیس چه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید