آشنایی با جزیره مون سن میشل در فرانسه

به گزارش بیباپ، مون سن میشل یک جزیره  با جزر و مد بوده که در منطقه نورماندی می‌باشد که از بهترین اماکن توریستی فرانسه به حساب می‌آید. این جزیره 98 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد و 44 نفر جمعیت دارد.

آشنایی با جزیره مون سن میشل در فرانسه

این جزیره در بهترین حالت خود در سال 1854 جمعیت دارد و در پایین صومعه قرار دارد و در زیر سالن بزرگ قرار دارد. پس از آن فروشگاه‌ها و خانه‌ها و در خارج از دیوارها، مسکن ماهیگیران و کشاورزان می‌باشد. با دانستن قیمت سفر با کشتی کروز به کشورهای اروپا سفر نمایید.

این بنا سالی سه میلیون نفر بیننده دارد و در فهرست میراث جهانی یونسکو واقع شده است. مون سن میشل چشم‌انداز جزیره‌ای خود و کیفیت ساختمانی بناها و تداوم تاریخی دارد که از عجایب فرانسه به حساب می‌آید. این معبد در قدیم محل عبادت سلت‌ها بوده که در قرن هشتم میلادی به قلمرو مسیحیت متصل نمود.

ابتدا نماز خانه‌ای در آن به میشل فرشته مقرب وقف گردید و خوشبختانه صومعه ای می‌باشد که بعدها جانشین آن گردید، در سایه استحکامات اطراف آن توانست آزادانه گسترش پیدا کند. در دوره گوتیک شهرت مذهبی معبد میشل به اوج خود رسیده و هجوم زائران به این نقطه چنان گسترش پیدا نمود که کشیشان را مجبور ساخت تا بی وقفه به ساخت بناهای وسیع تر به وسیله جرزهای محکم نگهداری می‌کردند، بپردازند بدین ترتیب یکی از عجایب جهان که عبارت از مجموعه ای از بناها به بلندی 1211 تا 1228 متری زمین می‌باشد، به وجود آمد. 

این مجموعه 5 تالار بزرگ داشته که در دو ردیف روی هم قرار گرفته‌اند و بر بالای آن صومعه بسیار جالبی بنا گشته که گویی میان آسمان و دریا معلق می‌باشد. از آن زمان به بعد این معبد دچار سرنوشت فلاکت باری شده بود. پس از خرابی نسبی کلیسا و تبدیل صومعه به زندان، این تغییر کارکرد به ویرانی کامل آن منجر شد. تعمیرات متوالی آن از صد سال پیش تا به حال عظمت اولیه این کلیسا را به آن باز گردانید. سفر با کشتی کروز یکی از بهترین و ارزان‌ترین انواع سفر اروپایی است.

به مناسبت برپایی مراسم جشن هزار ساله ساختمان آن تعدادی از کشیشان فرقه سن‌بنوا موفق شدند که مجددا در آن مستقر بشوند. قسمتی از مون سن میشل در اوایل قرن نوزدهم به زندان مبدل گردید که با تلاش افرادی چون ویکتور هوگو در 1863 زندان تعطیل شد و به بنای تاریخی صرف تبدیل شد. در سال 1979 هم یونسکو آن را به عنوان میراث جهانی معرفی نمود.

انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 664

به "آشنایی با جزیره مون سن میشل در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با جزیره مون سن میشل در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید