توضیح دهنوی درباره مصوبات سران قوا برای تقویت بورس

به گزارش بیباپ، تهران (پانا) - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت به طور مرتب در حال پیگیری بحث واریز مبلغ 150 میلیون دلار هستیم اما متأسفانه به دلایلی نمی توان زمان دقیقی را برای واریز این مبلغ به حساب تعیین کرد.

توضیح دهنوی درباره مصوبات سران قوا برای تقویت بورس

به گزارش مهر، محمدعلی دهقان دهنوی در مورد فرایند بررسی طرح 7+3 که قرار بود به نام یک بازوی حمایتی در بازار سرمایه به اجرا درآید، اظهار کرد: موضوع هفت موردی که در جلسه سران قوا تصویب شد، اکنون هم در حال طی کردن مراحل اداری خود است.

وی اضافه نمود: به طور مرتب در حال پیگیری بحث واریز مبلغ 150 میلیون دلار هستیم تا بین صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی هماهنگی لازم ایجاد شود، چرا هرچه سریع تر مشخص شود که این مبلغ قرار است از کدام یک از منابع صندوق توسعه ملی از طریق بانک مرکزی به صندوق تثبیت واریز شود، اما متأسفانه به دلایلی نمی توان زمان دقیقی را برای واریز این مبلغ به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه مشخص کرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اظهار داشت: اما به شخصه این اطمینان را به سهامداران می دهم که از جانب سازمان بورس به طور مداوم پیگیر واریز مبلغ 150 میلیون دلار به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه هستیم.

دهقان دهنوی در مورد واریز مابقی سود سهام عدالت، شرح داد: در حال حاضر پیگیر واریز مابقی سود سهام عدالت هستیم و امیدواریم که تا خاتمه این هفته بتوانیم به جمع بندی برسیم.

دبیر شورای عالی بورس شرح داد: علت دیرکرد در واریز بخش دوم سود سهام عدالت به سبب آن است که از 36 شرکت بورسی سرمایه پذیر چند شرکت سودی را فعلاً به حساب سپرده گذاری مرکزی به منظور تجمیع مبالغ واریز نکردند، ما به آن ها تا خاتمه این هفته فرصت داده ایم تا همکاری لازم را انجام دهند، در غیر این صورت به طور قطع اسامی آن ها را منتشر خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2003

به "توضیح دهنوی درباره مصوبات سران قوا برای تقویت بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیح دهنوی درباره مصوبات سران قوا برای تقویت بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید