(تصاویر) ماجرای قطع شبانه هزاران درخت

به گزارش بیباپ، نزدیک به 5 سال است که مردم روستای چمانی از توابع شهرستان مینودشت استان گلستان درگیر مسئله ای به ظاهر کوچک شده اند که سال هاست زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار داده است. ماجرایی که باعث شده آن ها نتوانند در زمین های خود، درخت بکارند و به محصول برسانند. چون نهال هایی که این مردم در باغ های خود می کارند بعد از گذشت یک یا دو سال توسط فرد یا افرادی ناشناس بریده شده و از بین می فرایند. این فرد یا افراد به ظن مردم روستا از اهالی همان منطقه هستند که حتی به نهال های کوچک کاشته شده در زمین و پیوند درختان میوه های مختلف هم رحم نمی کنند.

(تصاویر) ماجرای قطع شبانه هزاران درخت

به گزارش ایسنا، با اینکه مردم روستا به هیچ عنوان نیت این افراد را متوجه نشده اند، اما کماکان این ماجرا ادامه دارد. ساکنان روستای چمانی بار ها شکایت خود را به اداره منابع طبیعی و جهاد کشاورزی همچنین پاسگاه های منطقه برده اند، اما تا کنون هیچ کس به آن ها کمک نکرده و این غارتگران یا بیماران روانی همچنان به کار خود ادامه می دهند. با وجود کوهستانی بودن منطقه و توصیه کاشت درخت توسط منابع طبیعی و جهاد کشاورزی در زمین های شیب دار و همچنین تمایل و علاقه ای که مردم روستا به انجام این کار دارند، اما سال هاست که به دلیل خرابکاری عده ای ناشناس، پیروز به انجام این کار نشده اند.

کاشت درختان در زمین های شیب دار جنگلی، در اولویت حفظ جنگل ها و محیط زیست منطقه است، اما بسکمک از مردم این روستا از بیم خسارت های بیشتر و انتقام توسط این فرد یا افراد ناشناس همچنین عدم رسیدگی به شکایات آنها، دیگر تمایلی به کاشت نهال و درختکاری ندارند.

آیا در سال جهش تولید، پیدا کردن این افراد توسط مسئولین، ارزش پیگیری ندارد تا دل مردمی زحمت کش و دلسوز که سال هاست خسارت های متعددی را دیده اند، کمی آرام بگیرد؟! مردمی که در دورترین روستا ها و در سخت ترین شرایط برای تولید محصولات کشاورزی این چنین زحمت می کشند.

افرادی که در این گزارش راضی به ثبت تصاویر خود شده اند، تنها بخشی از افرادی هستند که دچار ضرر و زیان های متعدد شده اند و مابقی به دلایل مختلف همچون تحمل خسارات بیشتر راضی به انجام این کار نشده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1246

به "(تصاویر) ماجرای قطع شبانه هزاران درخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) ماجرای قطع شبانه هزاران درخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید