تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش و آدم برفی

به گزارش بیباپ، تخم مرغ پخته برای صبحانه و میز غذا طرفداران بسیاری دارد. درست کردن خرگوش و آدم برفی با استفاده از تخم مرغ آبپز و وسایلی مثل هویج، جعفری، کنجد و غیره را در چند مرحله یاد بگیرید، میز غذا را تزیین کنید و لذت ببرید.

تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش و آدم برفی

خوردن تخم مرغ پخته یا همان تخم مرغ آبپز معروف برای بچه ها و بزرگسالان فواید بسیاری دارد. علاوه بر این سر میز صبحانه و برای سفره آرایی تخم مرغ پخته وسیله ای دوست داشتنی است که می توانید به راحتی آن را تزیین کنید و هنر سفره آرایی خود را به نمایش بگذارید.

خبرنگاران در این آموزش به صورت مرحله به مرحله روش های درست کردن و تزیین تخم مرغ آبپز را به شما می آموزد.

مدل اول: تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش

وسایل مورد نیاز

 • تعدادی تخم مرغ پخته
 • هویج
 • برگ رز ماری
 • کنجد سیاه
 • بشقاب
 • چاقو

روش تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش

1- تخم مرغ ها را پخته و پوست تخم مرغ را جدا کنید.

2- قسمت بالا و پایین مخروطی شکل تخم مرغ را جدا کنید. قسمت میانی را به دو بخش تقسیم کرده و دو حلقه دایره ای درست کنید.

3- دو برگ رز ماری را به جای گوش بالای دایره تخم مرغ بگذارید. از کنجد به عنوان چشم خرگوش استفاده کنید و با هویج برش های کوچک مثلثی ایجاد کنید و به عنوان دماغ خرگوش استفاده کنید.

4- برای درست کردن یک خرگوش کامل، مانند مرحله قبل سر خرگوش را با حلقه ای دایره ای شکل از تخم مرغ بسازید. سپس یک تخم مرغ را از طول به دو نیم تقسم کنید، که دو بیضی به شما بدهد. یکی از بیضی ها را به عنوان بدن خرگوش بگذارید.

نیمه دیگر بیضی تخم مرغ را به دو بخش تقسیم کنید و در جای گوش های خرگوش بگذارید. با سفیده تخم مرغ دو پا و یک دم هم برای خرگوش درست کنید.

5- یک مثلث هویجی ببرید و جای دماغ روی صورت خرگوش قرار دهید. با برگ های رزماری برای خرگوش سبیل بگذارید. حالا با کنجد سیاه چشم های خرگوش را سر جای خود قرار دهید.

6- می توانید با هویج و رزماری دور تا دور خرگوش و بچه هایش را تزیین کنید.

مدل دوم: تریین تخم مرغ پخته به شکل آدم برفی

آدم برفی تخم مرغی یک ایده جالب و مفید برای تشویق بچه ها به خوردن تخم مرغ می باشد. البته از قلم نیاندازید که هنگام درست کردن این آدم برفی های زیبا، فرزندانتان شما را همراهی کنند تا خوردن غذا برای آن ها لذت بخش باشد.

وسایل مورد نیاز برای تریین تخم مرغ پخته به شکل آدم برفی

 • تخم مرغ بزرگ و کوچک آب پز شده
 • دانه فلفل یا برش های زیتون سیاه
 • هویج بزرگ
 • سیخ چوبی (سیخ جوجه کباب)
 • ماکارونی نپخته
 • جعفری تازه

روش تزیین تخم مرغ پخته به شکل آدم برفی

1- تخم مرغ های پخته را پوست بگیرید. هویج را نیز پوست گرفته و آن را حلقه حلقه کرده به طوری که ضخامت هر حلقه نیم سانتی متر باشد. سپس یک حلقه کوچکتر را روی یک حلقه بزرگتر قرار دهید.

2- سر و ته تخم مرغ ها را با چاقو ببرید. سیخ چوبی را بردارید و در وسط تخم مرغ فرو کرده و خارج کنید تا سوراخی در تخم مرغ های آبپز به وجود بیاید. همین کار را هم با حلقه های کوچک و بزرگ هویج انجام دهید.

3- حالا تخم مرغ بزرگتر را به عنوان بدن آدم برفی در نظر بگیرید و تخم مرغ کوچکتر را به جای سر روی آن قرار دهید و ماکارونی را در همان جای سوراخ های ایجاد شده در تخم مرغ ها فرو کنید.

4- حلقه های هویج را که روی هم قرار گرفته اند بر روی سر آدم برفی بگذارید تا کلاه سر آدم برفی گذاشته باشید. بخش اضافه ماکارونی را که از کلاه آدم برفی بیرون زده است، شکسته و جدا کنید.

5- نوک سیخ چوبی را در تخم مرغ ها فرو کرده و سوراخ های کوچکی برای چشم ها، بینی و دکمه ها ایجاد کنید. در سوراخ های چشم و دکمه ها، دانه های فلفل را قرار دهید.

6- یک تکه مثلثی شکل از هویج را نیز به عنوان بینی آدم برفی جایگذاری کنید.

توجه: می توانید به جای دانه های فلفل از قطعات خرد شده زیتون استفاده نمایید.

7- در انتها یک شاخه کوچک جعفری را جدا کنید و در یک طرف تخم مرغ به عنوان جاروی آدم برفی قرار دهید.

مدل های مختلف تزیین تخم مرغ آبپز

در ادامه چند مدل دیگر از تزیین تخم مرغ پخته آورده شده که می توانید با کمی توجه و خلاقیت آن ها را بسازید و سر میز غذا استفاده کنید:

همچنین بخوانید: تزیین سوسیس و کالباس به روش های شیک و مجلسی

منبع: setare.com
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1738

به "تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش و آدم برفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزیین تخم مرغ پخته به شکل خرگوش و آدم برفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید