بعد از 10 سال به خانه خود بازگشته ام، خنجره ها با تفکری جدید

به گزارش بیباپ، امیر آتشانی کارگردان نمایش خنجره ها درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگاران گفت: نمایش خنجره ها به صورت رسمی اجرای خود را از 18 شهریورماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر شروع نموده است که در 2 نوبت 18:30 و 20 به صحنه می رود.

بعد از 10 سال به خانه خود بازگشته ام، خنجره ها با تفکری جدید

وی ادامه داد: این نمایش قبلا در سال 87 نیز به صحنه رفته بود که در واقع به نوعی بعد از این نمایش من از تئاترشهر جدا شدم و حالا بعد از 10 سال دوری از صحنه تئاتر مجددا با اجرای همین نمایش به خانه خودم بازگشته ام. خنجره ها را البته با تفکر تازه ای به صحنه آورده ام. شاکله و ساختار اصلی کار تغییری نکرده ولی با توجه به گذشت 10 سال از اجرای قبلی و مسائل و ناملایماتی که من از سرگذراندم و تغییر سن و زاویه دید؛ کار نیز دچار تغییراتی گردیده است.

آتشانی درباره داستان نمایش شرح داد: مش کاظم یک اولیاء خوان تعزیه است که بعد از سال ها نخواندن به دلیل نامهربانی هایی که از اطرافیان و دوستانش دیده است در کارگاه کفاشی خود مشغول به کار است و تنها صندوقچه ای از خاطرات تعزیه اش را در گوشه کارگاه نگاه داشته است. او دیگر علاقه ای به اجرای تعزیه ندارد ولی بزرگان محل واسطه می شوند تا او بعد از 10 سال دوری دوباره به شبیه خوانی بپردازد اما مش کاظم به دلیل لطمه ای که در طول این سال ها از برادر زنش که شمرخوان بوده، خورده است شرط می گذارد که در صورتی بازمی گردد که این بار اشقیاء خوان باشد و به جای شمر بخواند...

بازیگر نمایش خر از دست رفته یادآور شد: ساختار نمایش خنجره ها یک مونودرام اجتماعی است و زندگی روزمره مردم امروز و امثال امیر آتشانی ها را به تصویر می کشد. در نمایش که خودم تنها بازیگر آن هستم از المان های تعزیه استفاده گردیده و کوشش دارد این نکته را به مخاطبان متذکر گردد که همدیگر را در ناملایمات و ملایمات دوست داشته باشند و پشت یکدیگر باشند.

وی در سرانجام صحبت هایش بیان نمود: خوشحالم که مسئولان به من این فرصت را دادند که بعد از 10 سال دوباره به تئاتر بازگردم و مجددا روی صحنه بروم چون هنرمند با ارایه هنرش است که زنده می ماند و باید اجازه حرف زدن پیدا کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 آذر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 41

به "بعد از 10 سال به خانه خود بازگشته ام، خنجره ها با تفکری جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعد از 10 سال به خانه خود بازگشته ام، خنجره ها با تفکری جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید