اگر لاغر نمی شوید؛ این 8 راه حل را امتحان کنید

به گزارش بیباپ، یکی از دلایلی که کاهش وزن را به کاری سخت تبدیل می کند، اثر فلاتی است. مردم معمولا بعد از مدتی که رژیم شان تاثیری ندارد، ناامید می شوند و زندگی سالم خود را متوقف می کنند. با این وجود، می توان با اثر فلاتی مبارزه کرد. در این گزارش 8 راه حل می خوانید که کمک تان می کنند، توقف در فرایند کاهش وزن تان را متوقف کنید.

اگر لاغر نمی شوید؛ این 8 راه حل را امتحان کنید
  • تمرینات وزنه برداری انجام دهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ،تمرین با وزنه نسبت به تمرینات کاردیو برای کاهش وزن موثرتر است، اما به شما در حفظ سطح متابولیسم که هنگام رژیم طولانی مدت اهمیت دارد، کمک می کند. تمرین با وزنه متابولیسم را افزایش داده و اجازه نمی دهد بدن به حالت مصرف پایینِ انرژی وارد شود.

  • مقدار کالری را در طول هفته تغییر دهید

وقتی رژیم داریم، بدن هوشمند ما با مقادیر کمتری از غذا سازگار می شود و مصرف انرژی را کاهش می دهد. به عبارت دیگر، بدن با شرایط جدید زندگی سازگار می شود و همچنان کیلوهای اضافی را حفظ می کند؛ و وقتی کالری کمتری می خورید، بدن می فهمد که تصمیمش درست بوده است!

برای فریب بدن، می توانید از چرخه های کالری استفاده کنید. 2 روز در هفته، باید تقریباً 1000 یا 1200 کیلوکالری تقریباً بدون کربوهیدرات بخورید و در بقیه روزها، 1500 کیلوکالری بخورید. این ترفند اجازه نمی دهد که متابولیسم کاهش بیابد.

  • تفاوت بین اثر فلات واقعی و خیالی را بفهمید

در طی روزهای اول رژیم، مایعات اضافی از بدن ما خارج می شوند که باعث می شود عدد روی ترازو به سرعت کاهش یابد. اما فرایند از دست دادن فقط یک کیلو از وزن هم چندان سریع نخواهد بود.

صبور باشید و بیش از یک بار در هفته روی ترازو نروید.به این ترتیب پیشرفت بیشتر به نظر می رسد.

  • پروتئین و سبزیجات بیشتر بخورید

اعتقاد بر این است که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات بهترین استراتژی برای کاهش وزن هستند. پروتئین و فیبر ما را سیر کرده و متابولیسم را افزایش می دهد. کربوهیدرات ها باعث می شوند سطح انسولین بالا برود و ما گرسنه شویم؛ بنابراین اگر کاهش وزن می خواهید، بهتر است یک تکه گوشت کم چرب بخورید تا یک میوه شیرین.

  • ورزش تان را تغییر بدهید

هر 1 تا 1.5 ماه یک بار، باید ورزش تان را تغییر دهید. گزینه های زیادی وجود دارد: تغییر یوگا به پیلاتس، انجام تمرینات جدید و تغییر وزنه هایی که استفاده می کنید.ورزش

  • غذای خوشمزه بخورید

اگر فردی مدت طولانی چیز خوشمزه ای نخورده باشد، مغزش کم کم به او می گوید که یک قطعه شکلات یا یک بیسکویت خیلی لذت بخش تر است.

به همین دلیل متخصصان تغذیه توصیه می کنند که گاهی به میزان کمی غذاهای ممنوعه مصرف کنید. اگر هر از گاهی به خودتان لذت بدهید، احتمال اینکه در مقطعی رژیم را قطع کنید، کمتر است.

  • مقدار کالری ها را مجددا محاسبه کنید

تعداد کالری لازم برای کاهش وزن نه تنها به فعالیت بدنی بلکه به توده بدن نیز بستگی دارد. اگر یک فرد دارای اضافه وزن فقط 2000 کیلوکالری در روز بخورد، لاغر می شود و اگر یک لاغراندام نیز همین کار را انجام دهد، وزن اضافه می کند.

از قلم نیاندازید که بعد از هر 5 کیلو کاهش وزن، مقدار کالری تان را دوباره محاسبه کنید.

  • یک برنامه خواب دقیق داشته باشید

چنانچه دانشمندان دریافته اند، خواب بد و کاهش وزن به گونه سالم، غیرممکن است. دلایل زیادی وجود دارد، اما به طور خلاصه اگر خواب کافی ندارید، بدن شما دچار استرس می شود. استرس منجر به احساس گرسنگی و تغییر در متابولیسم می شود؛ بنابراین بدون توجه به هر چیزی حتماً به اندازه کافی بخوابید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1549

به "اگر لاغر نمی شوید؛ این 8 راه حل را امتحان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر لاغر نمی شوید؛ این 8 راه حل را امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید