اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران تایید شد

به گزارش بیباپ، رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: امروز اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید نهاده شد.

اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران تایید شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، رییس انستیتو پاستور ایران خاطرنشان کرد: امروز اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید نهاده شد.

علیرضا بیگلری با بیان این مطلب اضافه کرد: با توجه به شیوع واریانت امیکرون در تعدادی از کشور های دنیا، آزمایشگاه مرجع کووید 19 در انستیتو پاستور ایران کیت ویژه تشخیصی این واریانت را طراحی و در بین تعدادی از آزمایشگاه های منتخب شبکه ملی آزمایشگاه های کووید 19 کشور که شامل بیش از 500 آزمایشگاه است، توزیع کرد.

وی در ادامه اضافه کرد: بعد از دریافت نمونه های مشکوک، کار توالی یابی را انجام شد که امروز صبح اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید نهاده شد. با توجه به تایید این موضوع امیدواریم که با رعایت پروتکل ها و تدوین سیاست های صحیح بتوانیم شاهد آن باشیم که با توجه به حجم بسیار خوب واکسیناسیونی که در کشورصورت گرفته است با این واریانت به صورت جدی مقابله خوبی گردد.

رییس انستیتو پاستور ایران تاکید نمود: شایان ذکر است مهمترین نکته در بحث مقابله با واریانت امیکرون استفاده از ماسک می باشد، زیرا انتقال این واریانت بسیار بیشتر از موارد دیگر است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اسفند 1400 بروزرسانی: 13 اسفند 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2277

به "اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران تایید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران تایید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید