انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!

به گزارش بیباپ، ایلان ماسک گفت :قوانین آن ها برای تعداد کمی پرتاب در سال از چند مرکز دولتی مناسب است و با این قوانین، بشر هرگز به مریخ نخواهد رفت.

انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!

طرفداران اسپیس ایکس (SpaceX) در ایالات متحده و سراسر جهان منتظر تماشای اولین سفر آزمایشی فضاپیمای این شرکت به نام 9 SN در روز پنج شنبه بودند، اما تنها چیزی که دیدند یک فضاپیمای بزرگ بود که ثابت روی سکوی پرتاب مانده بود.

دقایقی بعد از لغو پرتاب، ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت در توییتر خود، اداره هوانوردی فدرال (FAA) را برای قوانینش در مورد پرتاب فضاپیما که مجوز پرتاب آزمایشی به اسپیس ایکس را نداده بود مورد انتقاد قرار داد. ماسک نوشت:

بخش فضایی اداره هوانوردی فدرال برخلاف بخش هواپیمایی آنکه خوب است، ساختار نظارتی کاملا نامناسبی دارد. قوانین آن ها برای تعداد کمی پرتاب در سال از چند مرکز دولتی مناسب است و با این قوانین، بشر هرگز به مریخ نخواهد رفت.

این اداره زمانی که ماسک عصبانیتش را در فضای مجازی ابراز می کرد سکوت کرد، اما بخش فضایی آن گفت: ما پیش از تصویب پرواز آزمایشی بعدی، برای حل مسائل ایمنی مهم با اسپیس ایکس کار خواهیم کرد.

اگرچه اداره هوانوردی فدرال به این موضوع اشاره ای نکرده است، اما شاید این تاخیر مربوط به پرتاب قبلی اسپیس ایکس یعنی فضاپیمای 8 SN باشد که هفت مایل بالا رفت و سپس روی سکوی پرتابش منفجر شد. پرتابی که ماسک آن را آزمایشی فوق العاده می داند.

صرف نظر از اینکه اسپیس ایکس برای انجام آزمایش مجدد به مجوز نیاز دارد، این شرکت اعلام کرده که قصد دارد در روز دوشنبه تلاش دیگری انجام دهد. فضاپیمای 9 SN یک هفته روی سکوی پرتاب منتظر انجام پرواز آزمایشی خود بوده است تا شش مایل به سمت بالا برود تا مانوری در هوا و فرودی آیرودینامیکی داشته باشد.

مشابه کار های 8 SN در ماه دسامبر. اسپیس ایکس از ابتدای ماه ژانویه در مورد پرتاب فضاپیمای خود صحبت می کند، اما به نظر می رسد این ماموریت تا زمانی که این شرکت و اداره هوانوردی به توافق نرسند انجام نخواهد گرفت و توییت ایلان ماسک نیز به این موضوع کمکی نکرده است.

منبع: فرادید
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1769

به "انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انسان هرگز به مریخ نخواهد رفت؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید