افزایش چشمگیر فقر و بیکاری در ایتالیا در سالهای بحران مالی

به گزارش بیباپ، خبرنگاران: نتایج یک آنالیز از افزایش چشم گیر آمار فقر و بیکاری در ایتایا در سالهای بحران مالی خبر داده و نوشته است که شمار فقرای ایتالیایی بین سال های 2007 و 2012 از 2.4 میلیون به 4.8 میلیون نفر افزایش پیدا نموده است.

افزایش چشمگیر فقر و بیکاری در ایتالیا در سالهای بحران مالی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل بیباپ به نقل از روزنامه سوئیسی تاگس انسایگر بر اساس آنالیز اخیر انجمن کشاورزی کولدیرتی (Coldiretti) ایتالیایی ها عواقب حدود دو سال رکود مداوم اقتصادی را در کشورشان شدیدا احساس می نمایند.

بر اساس این تحقیق 37 درصد از ایتالیایی ها به یاری های اقتصادی والدین خود برای ادامه زندگی احتیاج دارند. هشت درصد از جوانان ایتالیایی نیز از دوستان خود تقاضای حمایت اقتصادی می نمایند.

بر اساس این آنالیز ده درصد خانواده های ایتالیایی با سختی زیادی می توانند با درآمدی که کسب می نمایند احتیاجهای خود را رفع نمایند. 45 درصد از ایتالیایی ها هم به ندرت از پس هزینه های ماهانه خود بر می آیند.

بر این اساس نگرانی برای آینده تاثیر منفی روی مصرف شهروندان ایتالیایی گذاشته است.68 درصد از شهروندان ایتالیایی هزینه های پوشاک خود را به شدت کاهش داده اند. 53 درصد از آن ها هم روی سفرها و رفتن به تعطیلات انصراف می دهند. همچنین آن ها در هزینه های خود برای رستوران و رفتن به تفریحات هم به شدت صرفه جویی می نمایند.

شمار ایتالیایی هایی که در فقر بالا زندگی می نمایند بین سال های 2007 و 2012 از 2.4 میلیون به 4.8 میلیون نفر افزایش پیدا نموده است که یک میلیون از آن ها خردسالان هستند.

حدود 2.3 میلیون فقیر در جنوب ایتالیا زندگی می نمایند. به گزارش اداره آمار ایتالیا 65 درصد خانواده های این منطقه به دلیل بحران، مصرف خود را کاهش داده اند. 17 درصد خانواده های ایتالیایی این منطقه ادعا می نمایند که وسایل زندگی کم تر و کالاهایی با کیفیت پایین تری خرید می نمایند. این آمار حدود 1.6 درصد بیشتر از زمان مشابه در سال 2012 و 4.9 درصد بیشتر از نیمه اول سال 2011 است.

بحران سخت در ایتالیا بخصوص تاثیرات منفی روی اشتغال گذاشته است. به گزارش اداره آمار ملی ایتالیا ایستات، 3.19 میلیون ایتالیایی در ماه سپتامبر بیکار بودند که 391 هزار نفر بیشتر از همین ماه در سال 2012 بوده است. بیکاری جوانان در این کشور هم به رکورد بالای 40.4 درصد رسیده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 351

به "افزایش چشمگیر فقر و بیکاری در ایتالیا در سالهای بحران مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش چشمگیر فقر و بیکاری در ایتالیا در سالهای بحران مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید