آپارتمان های یک خوابه در تهران چند

به گزارش بیباپ، دنیای اقتصاد : بهای پیشنهادی رهن و اجاره آپارتمان هایی که اگرچه متراژ آنها اجازه طراحی به عنوان واحد دو خوابه را می دهد، اما به هر دلیل به صورت یک خوابه ساخته شده اند، به مراتب مناسب تر از آپارتمان های متراژ مشابه با برخورداری از دو اتاق خواب است.

آپارتمان های یک خوابه در تهران چند

جهت دریافت خدمات بازسازی منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، واسطه های ملکی آپارتمان های نقلی دو خوابه را معمولا به بهایی بیشتر از قیمت مورد انتظار فروشنده عرضه می نمایند و اغلب پیروز به فروش آن می شوند؛ چراکه مزیت تعداد اتاق بیشتر در متراژ محدود در نظر عموم متقاضیان مصرفی مسکن بسیار زیاد است. این شرایط به صورت معکوس در بازار اجاره کاملا محسوس است، به این معنا که آپارتمان هایی که از یک حداقل متراژ قابل طراحی به صورت دو خوابه، مساحت بیشتری دارند، اگر با نقشه یک خوابه ساخته شده باشند، اجاره بهای به مراتب پایین تری نسبت به آپارتمان های دو خوابه با متراژ مشابه دارند.

به این ترتیب همیشه یکی از کانون های عرضه آپارتمان های قیمت مناسب در بازار اجاره، همین گروه ملکی هستند. اینکه چرا بعضی از سازنده ها به عنوان مثال آپارتمان 70 یا حتی بعضا بیش از 80 مترمربعی را به شکل یک خوابه ساخته و عرضه می نمایند و در مقابل بعضی سازنده ها آپارتمان های نقلی 60 تا 65 مترمربعی را به دو اتاق خواب هر چند کوچک تجهیز می نمایند، نشات گرفته از وجود دو جنس متفاوت تقاضا در این گروه های متراژی است. طبعا خرید آپارتمان دو خوابه حتی برای خانواده های بدون فرزند مطلوبیت زیادی دارد، چراکه تا زمان فرزندآوری می توانند از آن به عنوان اتاق کار استفاده نموده و پس از به جهان آمدن عضو جدید خانواده، نیازی به تعویض فوری آپارتمان نداشته باشند. در عین حال جنس دیگری از تقاضا وجود دارد که به مساحت بالای سالن پذیرایی آپارتمان اهمیت زیادی می دهد و دست کم در زمان خرید آپارتمان دغدغه فرزندآوری ندارد. از طرفی واسطه ها می گویند بعضی از مالکان به ویژه در آپارتمان های پر واحد، ترجیح می دهند تمام واحدها را به صورت یک خوابه عرضه نمایند تا ساختمان همیشه خلوت باقی بماند و به این ترتیب عمر تاسیسات و مشاعات طولانی تر گردد و در واقع ساختمان سرپا باقی بماند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 727

به "آپارتمان های یک خوابه در تهران چند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آپارتمان های یک خوابه در تهران چند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید