75 درصد مطالبات برانکو پرداخت شد، درباره مجازات های احتمالی فیفا ما تصمیم نمی گیریم

به گزارش بیباپ، وکیل سرمربی سابق پرسپولیس می گوید با وجود اینکه این مربی کروات شرایط تحریم را در ایران درک نموده بود و با پرسپولیس با انعطاف رفتار می کرد اما مدیران این باشگاه از او قدردانی نکردند.

75 درصد مطالبات برانکو پرداخت شد، درباره مجازات های احتمالی فیفا ما تصمیم نمی گیریم

به گزارش خبرنگاران، در چند روز اخیر بعد از ماه ها وعده در نهایت مدیران پرسپولیس توانستند 75 درصد از مطالبات برانکو ایوانکوویچ را تسویه نمایند. پرسپولیس در ماه های اخیر به شدت تحت فشار فیفا قرار داشت و از این رو به واسطه درآمدهایش از فیفا و پول انتقال علیرضا بیرانوند توانست ابتدا مطالبات ایگور پانادیچ، زلاتکو ایوانکوویچ و مارکو استیلینوویچ را تسویه کند و در ادامه بخش زیادی از مطالبات برانکو را پرداخت کرد و حالا سرمربی سابق پرسپولیس منتظر است در روزهای آینده 25 درصد به جامانده طلبش هم پرداخت گردد تا رسما پرونده او در فیفا بسته بگردد.

در همین رابطه گفتگوی با دارو بوشیچ وکیل برانکو ایوانکوویچ انجام دادیم تا او از جزئیات پیگیری پرونده در یک سال اخیر بگوید.

بوشیچ در ابتدای صحبت های با ایسنا اظهار کرد: در یک سال اخیر باشگاه بارها با ما تماس گرفت، من یک بار به استانبول و یک بار هم به تهران با هزینه باشگاه سفر کردم. برانکو و دستیارانش در اواخر فصل بسیار پیروز در ژوئن 2019 (خرداد 1398) حاضر بودند به باشگاه تخفیف بدهند اما با جیب خالی ایران را ترک کردند.

وی اضافه نمود: در ادامه ما در استانبول مذاکره کردیم پرسپولیس گفت که هیچ پولی پرداخت نمی نماید چون آنها تصور می کردند که در زمان مذاکره برانکو با الاهلی، تخلفی انجام شده و آنها استدلال محکمی برای این موضوع داشتند. از ما خواستند به فیفا شکایت نکنیم اما ما قبول نکردیم در نهایت هم شکایت کردیم و فیفا در تاریخ 26 فوریه (7 اسفند 98) به سود ما را داد. بعدا صدور رای از سوی فیفا باشگاه قصد داشت به CAS اعتراض کند اما در آخرین لحظه آنها منصرف شدند.

وی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر پرسپولیس چقدر از مطالبات برانکو را پرداخت نموده است، گفت: رقم دقیق نمی توانم بگویم اما می توانم تایید کنم که تا این لحظه 75 درصد مطالبات برانکو ایوانکوویچ پرداخت شده که این خیلی خوب است.

بوشیچ در بخش دیگری از صحبت های خود در پاسخ به این سوال که آیا هنوز هم مجازات های فیفا پرسپولیس را تهدید می نماید، گفت: من به فیفا اطلاع دادم که پرسپولیس تا به حال چقدر پرداخت نموده است. امیدوارم که بتوانیم از مجازات های دیگر جلوگیری کنیم، اما شما می دانید که این در دست ما نیست و همه چیز در اختیار فیفا است.

وی در ادامه به مذاکرات فدراسیون فوتبال ایران و برانکو برای قبول راهنمایی تیم ملی فوتبال ایران اشاره نمود و گفت: مذاکرات انجام شد و برانکو آماده بود تا تحت شرایط اقتصادی بسیار عادلانه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گردد، اما آقای تاج به یک باره ویلموتس را انتخاب کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا بدهی پرسپولیس به برانکو موجب شد تا برانکو سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نگردد، گفت: این یک فرضیه است و نمی توانم درباره آن با قطعیت نظر بدهم.

وکیل سرمربی سابق پرسپولیس در بخش دیگری از صحبت های خود همچنین گفت: برانکو هرگز از حضور در ایران پشیمان نخواهد شد. او به نتایج ورزشی خود در پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران بسیار افتخار می نماید. او در بین مردم ایران محبوب و عزیز بوده و همواره آنها را دوست دارد. به همین دلیل با وجود همه مسائل برانکو زودتر ایران را ترک نکرد. برانکو یک نجیب زاده است و زمانی که کار می نماید فقط نتیجه، ورزش و پیشرفت بازیکنان برایش مهم است. متأسفانه مدیریت باشگاه پرسپولیس هرگز حرفه ای رفتار نکردند. همه مربیان با ورود به ایران مطلع بودند که ایران تحت تحریم سخت است و به همین خاطر برانکو همواره سرشار از درک و انعطاف بود. در روزهایی که در ایران بود هرگز مدیریت را تحت فشار قرار نداد با این حال مدیران پرسپولیس به درستی از برانکو قدردانی نکردند. برانکو هر چقدر هم آدم خوبی باشد، تحمل او نامحدود نیست. برانکو فقط دستمزدش در قرارداد را می خواست، نه پنی بیشتر ، نه پنی کمتر.

بوشیچ در خاتمه در پاسخ به این سوال که آیا پیشبینی می نماید روزی دوباره برانکو به فوتبال ایران بازگردد، گفت: من در خصوص بازگشت احتاقتصادی برانکو به فوتبال ایران خیلی خوشبین نیستم اما باید بدانید که هرگز نباید گفت هرگز.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1378

به "75 درصد مطالبات برانکو پرداخت شد، درباره مجازات های احتمالی فیفا ما تصمیم نمی گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 درصد مطالبات برانکو پرداخت شد، درباره مجازات های احتمالی فیفا ما تصمیم نمی گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید