3 صندوق سرمایه گذاری وارد فرابورس می شوند

به گزارش بیباپ، دو صندوق سرمایه گذاری جسورانه و یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی با مشارکت معاونت علمی به زودی فعالیت خود را آغاز می کنند.

3 صندوق سرمایه گذاری وارد فرابورس می شوند

به گزارش صندوق های سرمایه گذاری جسورانه به عنوان یکی از ابزار های نوین سرمایه گذاری با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهاد های مسئول بازار سرمایه برای سرمایه گذاری عموم مردم در طرح های فناورانه و دانش بنیان طراحی و اجرا شده است.

دو صندوق جسورانه کارما الگوریتم و رشد پاراکس یکم به ترتیب 50 و 240 میلیارد تومان سرمایه دارند و تمرکز سرمایه گذاری این صندوق ها در حوزه هایی مانند رسانه و سرگرمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بایو و نانو، پزشکی و سلامت و فناوری های سخت است.

صندوق خصوصی سورین نهایت نگر نیز 300 میلیارد تومان سرمایه دارد و حوزه ­های سرمایه­ گذاری آن صنایع غذایی، معدن و صنایع تبدیلی، ICT و گردشگری خواهد بود.

  • چگونه یک اندیشکده دانش بنیان شویم؟

این صندوق ها، سرمایه اشخاصی که به دنبال سرمایه­ گذاری در کسب و کار های نوپا (استارتاپ ها) و کسب و کار های کوچک و متوسط هستند و پتانسیل رشد بالایی دارند را مدیریت می کنند. این نوع از صندوق ها، سرمایه گذاری هایی با بازده و ریسک بالا محسوب می شوند.

ضمانتی برای سودآوری این صندوق ها وجود ندارد و سرمایه گذاران باید پیش از خرید واحد های سرمایه گذاری، با امضای اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک پذیره نویسی یا معامله واحد های سرمایه گذاری صندوق جسورانه و خصوصی نزد کارگزاری های عضو فرابورس ایران اعلام کنند که با اطلاع دقیق و آگاهی کافی نسبت به پذیره نویسی یا معامله واحد های سرمایه گذاری صندوق مورد نظر اقدام می کنند.

صندوق های سرمایه گذاری خصوصی (PE) نیز ابزار مناسبی برای بازسازی، توسعه و ارتقای فعالیت های شرکت ها هستند که با جمع آوری منابع مالی و تخصیص عمده آن به سرمایه گذاری در سهام و سهم الشرکه شرکت ها با موضوع فعالیت های از قبل تعیین شده بویژه شرکت های با فناوری بالا، با هدف کسب و حفظ کنترل شرکت و هدایت سیاست های مالی و عملیاتی آن به منظور تحقق اهداف مورد نظر و سپس خروج از شرکت سرمایه پذیر صورت می گیرد.

بر اساس این گزارش، نماد صندوق اعتبار سرمایه نوآفرین در نماد نوآور، به عنوان نخستین صندوق PE پس از پذیره نویسی در اسفند سال گذشته اخیراً بازگشایی و از نخستین روز تیر سال جاری امکان معاملات ثانویه آن فراهم شد. این نماد در حال حاضر در بازار ابزار های نوین مالی فرابورس ایران قابل معامله است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1214

به "3 صندوق سرمایه گذاری وارد فرابورس می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 صندوق سرمایه گذاری وارد فرابورس می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید