گلایه عضو شورا از مقدار اعتبار مقابله با آلودگی هوا ، با این اعتبار می توان 5 متر مترو ساخت

به گزارش بیباپ، رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران گفت: سهم اعتباری تخصیص داده شده درخصوص مقابله با آلودگی هوا در مجلس به تهران 81 میلیارد تومان است که یا پنج متر مترو باید ساخته گردد و یا هشت دستگاه اتوبوس خریداری کرد. باید دقت گردد این بودجه چه اندازه اثرگذار خواهد بود.

گلایه عضو شورا از مقدار اعتبار مقابله با آلودگی هوا ، با این اعتبار می توان 5 متر مترو ساخت

به گزارش خبرنگاران، سید احمد علوی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اعتبارات مقابله با آلودگی هوا در مجلس، اظهار کرد: کل سال هایی که بودجه مجلس تهیه شده این اعتبار کمتر از نیم درصد است و انتظار داشتیم سال جاری که یکی از سال های بحرانی آلودگی هوا بود، توجه ویژه تری صورت می گرفت و یکبار مشخص تکلیف انجام می شد. 48 صدم درصد به 27 صدم درصد کاهش یافته است. این در حالی است که عوارض شماره گذاری خودروهای وارداتی 400 درصد افزایش یافته است. 40 درصد کمتر از همین نیم درصد نیز در بودجه های متفرقه جای گرفته و این بودجه ها قابل رصد نیستند.

علوی با بیان اینکه در بودجه سال 1402 بالغ بر پنج هزار میلیارد تومان برای هزار و 200 شهر پیش بینی شده است، اعلام نمود: از این مقدار سه هزار میلیارد تومان برای مدیریت آلاینده ها، بیابان زدایی و حمل و نقل عمومی پیش بینی شده و باید ببینیم چگونه بین این شهرها تقسیم خواهد شد. 2 هزار میلیارد تومان نیز بودجه متفرقه بوده و قابلیت نظارت ندارد.

او ادامه داد: به تهران 81 میلیارد تومان اختصاص یافته که یا پنج متر مترو باید ساخته گردد و یا هشت دستگاه اتوبوس خریداری کرد. باید دقت گردد این بودجه چه مقدار اثرگذار خواهد بود.

رئیس کمیته گردشگری شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قیمت هر واگن 17 میلیارد تومان است، یادآور شد: اگر مجلس با پیشنهاد دولت موافقت کند هیچ اتفاقی در موضوع اول شهر تهران که آلودگی هواست، نخواهد افتاد.

او اضافه نمود: شرکت کنترل ترافیک و سازمان فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات شهر مدتی است مدیرعامل ندارند. شرکت کنترل ترافیک را نمی توان بدون مشخص تکلیف مدیرعامل اداره کرد. ما نیز موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1401 بروزرسانی: 12 بهمن 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2503

به "گلایه عضو شورا از مقدار اعتبار مقابله با آلودگی هوا ، با این اعتبار می توان 5 متر مترو ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه عضو شورا از مقدار اعتبار مقابله با آلودگی هوا ، با این اعتبار می توان 5 متر مترو ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید