چین: آماده پاسخگویی به همه تهدیدات هستیم

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی راشاتودی، وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به عبور دو فروند ناو جنگی آمریکا از تنگه حساس و راهبردی تایوان گفت که آماده پاسخگویی به همه تهدیدات است.

چین: آماده پاسخگویی به همه تهدیدات هستیم

سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز آدینه با هشدار به واشنگتن در این خصوص گفت: کِشتی های جنگی آمریکا مکرراً در تنگه تایوان قدرت نمایی نموده و موجب برانگیختن و افزایش تنش شده اند.

وانگ ونبین در ادامه به آمریکایی ها هشدار داد که کشورش در حالت آماده باش کامل باقی خواهد ماند و آماده پاسخ به تمام تهدیدها و تحریکات آمریکا است.

بامداد پنج شنبه دو فروند ناو جنگی ایالات متحده از تنگه تایوان عبور کردند. این دومین بار ظرف یکماه اخیر است که ناوهای جنگی آمریکا از این تنگه مهم و استراتژیک عبور می نمایند.

عبور این ناوهای جنگی که خشم و انتقاد مقامات پکن رابرانگیخت، از سوی دولت چین به عنوان اقدامی تحریک آمیز به شدت محکوم شد.

لازم به ذکر است که مقامات پکن نگران افزایش حمایتهای ایالات متحده از جزیره تایوان از جمله فروش تسلیحات و عبور دادن ناوهای جنگی خود از این تنگه استراتژیک هستند؛ اقداماتی که تا به امروز تیرگی روابط واشنگتن- پکن را در پی داشته است.

در همین ارتباط، وزارت دفاع چین دیروز با صدور یک بیانیه ضمن محکوم کردن عبور این ناوهای جنگی از تنگه تایوان به مثابه یک اقدام نمایشی و تحریک آمیز از سوی ایالات متحده، گفت که هواپیما و کشتی های چین این ناوهای جنگی آمریکا را تعقیب خواهند کرد.

در بیانیه وزارت دفاع چین آمده بود که عبور ناوهای جنگی ایالات متحده [از تنگه تایوان] حامل پیامی اشتباه برای حامیان استقلال تایوان و همچنین تهدیدی جدی علیه صلح و ثبات منطقه است.

وزارت دفاع چین با اعلام اینکه ارتش این کشور همیشه در بالاترین سطح آماده باش قرار گرفته است، تأکید کرد که نیروهای نظامی این کشور همیشه به تمام تهدیدها و اقدامات تحریک آمیز پاسخ داده و با عزمی ثابت از حاکمیت ملی و یکپارچگی سرزمینی خود دفاع می نمایند.

شایان ذکر است که این سیزدهمین عبور ناوگان دریایی آمریکا از تنگه استراتژیک تایوان ظرف یک سال گذشته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1563

به "چین: آماده پاسخگویی به همه تهدیدات هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آماده پاسخگویی به همه تهدیدات هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید