چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ ، توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران، شکل حمایت از لوازم خانگی به خرید قسطی رسیده است.

چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ ، توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید

انجمن لوازم خانگی ایران قراردادی با بانک قرض الحسنه مهر ایران اامضا نموده و افراد می توانند با مراجعه به این بانک، کارت اعتباری برای خرید لوازم خانگی دریافت نمایند. طبق این اعلام، متقاضیان برای دریافت کارت اعتباری باید به بانک معرفی شده مراجعه نمایند و بعد از اعتبارسنجی به وسیله بانک، کارت اعتباری خرید را دریافت نمایند.

بر این اساس، این یارانه به صورت نقدی نیست و در قالب کارت اعتباری 10، 15، 20و 30 میلیون تومان به متقاضیان داده می گردد. اما محدودیت هایی برای استفاده از این یارانه خرید وجود دارد. اولین محدودیت این است که امکان خرید فقط از فروشگاه هایی وجود دارد که از سوی واحد های تولیدی داخلی معرفی شده اند.

دومین مساله این است که کلیه دریافت نمایندگان کارت اعتباری، باید حداکثر ظرف یک ماه از زمان دریافت این کارت، از آن استفاده نمایند و حداقل یک تراکنش با آن انجام دهند. به عبارتی متقاضی دریافت یارانه خرید لوازم خانگی از زمان دزیافت کارت اعتباری یک ماه برای خرید و استفاده از این کارت فرصت دارد.

آنگونه که دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران اعلام نموده، این انجمن کارت اعتباری 10 تا 30 میلیون تومانی برای خرید لوازم خانگی می دهد و مبلغ یارانه خرید لوازم خانگی 10،15، 20و 30میلیون تومان است. کارمزد این یارانه خرید، تنها چهار درصد است. اما مشکل این یارانه مدت زمان بازپرداخت اقساط آن است.

افرادی که بخواهند لوازم خانگی اقساطی بخرند، باید بین 6 تا 12 مبلغ دریافتی را به بانک بازگردانند. به همین علت اقساط ماهانه این وام بین 5 میلیون و 100 هزار تومان تا دو میلیون و 600 هزار تومان است.

یعنی اگر فردی یارانه 30 میلیونی خرید لوازم خانگی را دریافت کند و بخواهد ظرف شش ماه این وام را تسویه کند باید ماهانه 5 میلیون و 100 هزار تومان قسط بدهد.

اما اگر قرار بر تسویه 12 ماهه وام خرید لوازم خانگی باشد، مبلغ هر قسط حدود دو میلیون و 600 هزار تومان است. برای همین بعضی معتقدند که احتمالا از این یارانه استقبال چندانی نمی گردد.

بالا بودن رقم قسط این طرح مورد انتقاد مخاطبان خبرنگاران هم بوده است. بخشی از نظرات آنها را در گزارش خرید لوازم خانگی اقساطی با یارانه بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2102

به "چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ ، توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه لوازم خانگی قسطی بخریم؟ ، توزیع یارانه به لوازم خانگی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید