چناران بیمارستان دولتی ندارد

به گزارش بیباپ، خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار چناران با اشاره به کمبود پرسنل درمانی گفت: متاسفانه شهرستان چناران بیمارستان دولتی ندارد.

چناران بیمارستان دولتی ندارد

حمید انصاری در گفت وگو با خبرنگاران اضافه کرد: تنها بیمارستان موجود شهرستان از محل موقوفات ملک است که هزینه های لازم از سوی آن تأمین می گردد و شبکه بهداشت و درمان فقط پرسنل مورد احتیاج را تأمین می نماید.

وی از کمبود کارکنان درمانی و بیمارستان دولتی در شهرستان چناران اطلاع داد و اظهار کرد: به علت نبود بیمارستان دولتی با پیگیری های اجرا شده توانستیم درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی را راه اندازی کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان چناران در ادامه به شرایط واکسیناسیون در این شهرستان اشاره نمود و گفت: تا کنون 85 درصد جمعیت شهرستان چناران دوز اول و 73 درصد نیز دوز دوم را تزریق کرده اند.

وی با بیان اینکه هنوز 15 درصد جمعیت شهرستان هیچ دوز واکسنی را تزریق نکرده اند، قانع کردن سازی عمومی را برای افزایش مقدار واکسیناسیون حائز اهمیت دانست و توضیح داد: بر اساس آمارهایی که ارائه می گردد، شرایط واکسیناسیون در چناران از فرایند مطلوبی برخوردار است.

انصاری از کاهش مقدار بستری بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان به خاطر تزریق واکسن اطلاع داد و مطرح کرد: هر چند بر اساس دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا آن دسته از افرادی که هنوز هیچ دوز واکسنی را تزریق نکرده اند، با یکسری محدودیت ها روبرو خواهند بود اما قانع کردن سازی بسیار مؤثرتر است.

وی بیان نمود: به علت اینکه در تمام جهان بعضی از تزریق واکسن ترس دارند و یا می خواهند با آن مقابله کنند، به همین جهت اجبار افراد به واکسیناسیون شاید فایده ای نداشته باشد؛ از سویی هجمه ها، شایعه ها و اخبار ضد و نقیضی که علیه واکسیناسیون منتشر می گردد، موجب شده بعضی از تزریق واکسن امتناع کنند.

فرماندار شهرستان چناران گفت: هر چند عده ای در ابتدای آغاز این طرح ترس داشتند اما اکنون شاهدیم همین افراد اقدام به تزریق واکسن کرده اند، پیش بینی می گردد اگر همین فرایند ادامه داشته باشد، به زودی به آمار بیش از 90 درصد در تزریق واکسیناسیون برسیم.

وی یادآور شد: چون تازه به تزریق دوز سوم وارد شده ایم هنوز استقبالی نشده است، کوشش می گردد بتوانیم به درصد مورد نظر نیز برسیم.

انصاری با بیان اینکه در حال حاضر در تمام خانه های بهداشت شهرستان چناران واکسن کرونا تزریق می گردد، اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان مقرر شده تیم های واکسیناسیون سیار به محلات مختلف نیز مراجعه کرده و در محل سکونت افرادی که واکسن تزریق نکرده و شناسایی شده اند، حضور یافته و با رضایت خودشان واکسیناسیون را در محل انجام دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه چناران تنها شهرستانی در استان بود که به خاطر اقدامات سخت گیرانه ای که از همان ابتدا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا داشت، از شرایط مطلوبی برخوردار بود. در مجموع اغلب مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و همکاری بسیار خوبی دارند.

فرماندار چناران بیان نمود: پیش بینی می گردد حدود 85 تا 90 درصد شهفرایندان چنارانی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند که جای تقدیر دارد و امیدواریم این مقدار افزایش یابد.

وی گفت: چون امکان دارد شهفرایندان از بعضی صنوف مختلف که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند شکایتی داشته باشند، می توانند اعتراض خود را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارائه دهند.

انصاری یادآور شد: بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونای چناران تمام اصناف شهرستان باید تصویری از واکسیناسیون خود را در محل کسب شان نصب کنند تا شهفرایندان مطمئن باشند که صاحب مغازه سالم و ایمن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2239

به "چناران بیمارستان دولتی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چناران بیمارستان دولتی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید