هادی پور: این مدال ها هستند که باعث اهمیت به ورزشکاران می شوند، برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم

به گزارش بیباپ، ملی پوش المپیکی تکواندوی ایران گفت: برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم، اما متأسفانه در کشور ما ارزشی نداشت و باید با این قضیه کنار بیایم.

هادی پور: این مدال ها هستند که باعث اهمیت به ورزشکاران می شوند، برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم

آرمین هادی پور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره آخرین شرایط مصدومیتش گفت: در این دوران تنها چیزی که خوب پیش می رود، فرایند درمان مصدومیتم است. حسابی در حال درمان هستم تا به امید خدا هر چه زودتر به شرایط ایده آل برسم. بعد از انتها رقابت های المپیک و در آن شرایط بد روحی، رباط صلیبی و مینیسکم را جراحی کردم و با سختی هایی که پشت سر گذاشتم در حال حاضر از لحاظ شرایط روانی و بدنی شرایط خوبی دارم. فکر می کنم دو سه ماه بیشتر به انتها دوران دوری ام از تکواندو نمانده است تا دوباره به میادین بازگردم.

وی در خصوص شانسش برای حضور در مسابقات دنیای گفت: مهمترین رویداد ورزشی دنیا المپیک است و وقتی در این رویداد معتبر آن اتفاق برایم افتاد، دیگری عجله ای برای بازگشت نخواهم داشت. دو مدال مسابقات دنیای را دارم و حضور در این مسابقات وسوسه ام نخواهد کرد تا زودتر بازگردم. هیچ وقت فکر نمی کردم در المپیک حذف شوم، اما شرایطی رقم خورد که از دستم خارج بود و با این اتفاق سخت در نهایت کنار آمدم. در حال حاضر نیز عجله ای ندارم و اگر به بهبودی رسیدم و توانستم نظر کادر فنی را جلب کنم، در مسابقات دنیای حضور خواهم داشت، اما اگر از لحاظ جسمانی و بدنی به آمادگی نرسم، قید مسابقات دنیای را خواهم زد.

دارنده یک مدال نقره و یک مدال برنز دنیا راجع به خارج شدن از شوک روانی اتفاقات المپیک توکیو گفت: در گذشته فکر می کردم که در ورزش ایران، ورزشکاران اهمیت دارند، اما متوجه شدم که هر چقدر که کوشش کنید و حتی از جان مایه بگذارید، این مدال ها هستند که باعث اهمیت به ورزشکاران می شوند. برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم، اما متأسفانه در کشور ما ارزشی نداشت و باید با این قضیه کنار بیایم.

هادی پور گفت: وقتی ما مدال کسب می کنیم و کسی به ما زنگ نمی زند، طبیعی است که در صورت عدم کسب مدال کسی جواب سلام ما را ندهد. خدا را شکر دوستانم و عوامل فدراسیون تکواندو حضور دارند تا هر کاری داشته باشم با آنها در میان بگذارم. در ایران ورزشکار همواره باید در ایده آل خود باشد و نباید هیچ وقت اُفت کند. اُفت ورزشکار باعث خواهد هزار حرف پشت او در بیاید و این مسائل طبیعی است. البته مردم همواره به ما لطف و محبت داشتند.

وی در واکنش به اینکه گفته می گردد ایران دیگر در میان قدرت های تکواندوی دنیا حضور ندارد، توضیح داد: این صحبت کاملاً اشتباه است. ما در مسابقات دنیای دوره گذشته با وجود تمام بلاهایی که سرمان آوردند، پیروز به کسب دو مدال شدیم. در مسابقات گرندپری نیز همواره پیروز به کسب مدال شدیم و فقط در المپیک دست خالی بازگشتیم. با این شرایط چرا باید گفت ایران در میان قدرت های دنیا نیست؟ نباید فراموش کرد سه ماه قبل از المپیک هوگوهای استاندارد به دست ما رسید، اما این هوگو با هوگوهایی که در المپیک وجود داشت زمین تا آسمان تفاوت داشت. کشورهای دیگر دنیا در حال سرمایه گذاری هستند و نتیجه این سرمایه گذاری را نیز می بینند. ما نیز باید به گونه ای حرکت کنیم که عقب نمانیم.

دارنده سه مدال طلای مسابقات المپیک دانشجویان درباره حضورش در المپیک پاریس گفت: کل زندگی خود را تا الان گذاشتم و بعد از این نیز تا زمانی که احساس کنم می توانم کارهای بزرگی انجام بدهم، ادامه خواهم داد. مطمئن باشید هیچ وقت میدان را خالی نخواهم کرد، مگر اینکه احساس کنم دیگر جایم در تکواندو نیست. تا آن روز تمام وقت و اولویت هایم تکواندو خواهد بود تا مدال المپیک که کلی برای آن درد و زجر کشیدیم را کسب کنم.

هادی پور در انتها با آرزوی پیروزیت برای ملی پوشان تکواندو، گفت: برای این بچه ها و کادر فنی در مسابقات دنیای آرزوی پیروزیت می کنم و در کنار تمام بچه ها خواهم بود. هر پیروزیتی برای تکواندو کسب گردد همه نفع آن را خواهیم برد و این منفعت برای همه خواهد بود. برای همدیگر خوب بخواهیم تا اتفاقات خوب بیفتد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2223

به "هادی پور: این مدال ها هستند که باعث اهمیت به ورزشکاران می شوند، برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی پور: این مدال ها هستند که باعث اهمیت به ورزشکاران می شوند، برای المپیک حتی بیشتر از جانم مایه گذاشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید