ماجرای ازدواج دختر 13 ساله با مرد آدم ربا

به گزارش بیباپ، گاهی یک انتخاب غلط چنان روزگار سفید انسان را سیاه می نماید که هیچ راهی برای فرار از آن پیدا نمی کنی، با وجود این عوامل و مولفه های زیادی در یک انتخاب درست نقش دارند که هر کدام از آن ها صندلی واقعی خودش را دارد و اگر هر کدام از این عوامل نقش خود را به درستی ایفا نکند نتیجه آن انتخاب به گونه ای غیرقابل باور رقم خواهد خورد. قضیه زندگی دختر من طوری شروع شد که گویی چرخ های اصلی یک انتخاب در جهت مخالف چرخیدند و ...

ماجرای ازدواج دختر 13 ساله با مرد آدم ربا

به گزارش خراسان، زن 42 ساله ای که برای فرار از آزار و اذیت های دامادش به دامان قانون پناه آورده بود، در حالی که اشک ریزان فریاد می زد با چشمانی باز برای ازدواج فرزندانتان تصمیم بگیرید، درباره ماجرای تلخ ازدواج دخترش به کارشناس اجتماعی کلانتری میرزاکوچک خان مشهد گفت: 13 ساله بودم که پای سفره عقد نشستم و با یکی از فامیل های دور مادرم ازدواج کردم، به همین خاطر هم نتوانستم ادامه تحصیل بدهم و در همان مقطع هدایت ترک تحصیل کردم. اکبر اگرچه فقط یک کارگر ساده بود، اما هیچ وقت به بیکاری عادت نداشت و خودش را به آب و آتش می زد تا شغل مناسبی پیدا کند.

بالاخره به مشهد مهاجرت کردیم و همسرم با یاری یکی از اهالی روستایمان شاگرد اتوبوس مسافربری شد و مدتی بعد گواهی نامه رانندگی گرفت. از سوی دیگر، پدرم مردی بیمار و خانه نشین بود و مادرم که در بیرون از منزل کار می کرد، هوای مخارج زندگی و پرداخت اجاره منزل ما را داشت. خلاصه، اکبر آرام آرام شغل رانندگی را انتخاب کرد و با اتوبوس دیگران به شهر های مختلف کشور مسافر می برد. روز ها به همین ترتیب سپری می شد و پسرم که در سال 73 به جهان آمده بود همچنان قد می کشید.

تا این که 9 سال بعد خداوند دختری زیبا و شیرین زبان به ما عطا کرد. دیگر گله ای از روزگار نداشتم. با آن که از نظر اقتصادی در تنگنا بودیم، ولی با آرامش زندگی می کردیم تا این که شش سال قبل همسرم به خاطر بیماری قلبی و ریوی به طور ناگهانی درگذشت. این گونه بود که مسئولیت فرزندان به دوش من افتاد. در این شرایط پسرم با کوشش خودش و یاری های اندک من ازدواج کرد و به دنبال سرنوشت خودش رفت. با آن که بعد از مرگ همسرم روزگار سختی را از نظر اقتصادی می گذراندم، ولی با اصرار دختر 13 ساله ام گوشی تلفن هوشمند برایش خریدم تا در دروس مدرسه از دیگر همکلاسی هایش عقب نماند.

اما متاسفانه او به طور پنهانی وارد شبکه های اجتماعی شدو با پسر جوانی که 17 سال از خودش عظیم تر بود ارتباط برقرار کرد. او در حالی با ارژنگ قرار های خیابانی می گذاشت که من هیچ آشنایی با فضا های مجازی نداشتم و همیشه تصور می کردم او مشغول آموزش و یادگیری است. خلاصه، زمانی متوجه ماجرا شدم که دیگر کار از کار گذشته و دخترم درگیر هیجانات و هوس های زودگذر عشق های خیابانی شده بود.

دخترم آن قدر برای ازدواج با ارژنگ پافشاری می کرد که من هم بدون هیچ گونه تحقیقی درباره ارژنگ و خانواده اش، به ازدواج آن ها رضایت دادم و مشغول تهیه جهیزیه برای سارا شدم، اما قیمت اجناس آن قدر سرسام آور بود که سعی می کردم ساعت های بیشتری را کار کنم. از طرف دیگر، مادرم و بستگانمان در تهیه جهیزیه یاریم می کردند تا این که یک سال بعد دخترم را آبرومندانه به خانه بخت فرستادم، ولی هنوز یک هفته از برگزاری جشن عروسی سپری نشده بود که آثار کابل شارژر را روی بدن دخترم دیدم. تازه فهمیدم ارژنگ به خاطر سوءظن، دخترم را در خانه محبوس نموده و او را با کابل شارژر کتک زده است، به گونه ای که با گذشت یک هفته از ماجرا هنوز آثار آن باقی مانده بود.

وقتی به تحقیق از اطرافیان ارژنگ درباره شرایط اخلاقی و اجتماعی او پرداختم، تازه فهمیدم او در زمان مجردی پنج سال به جرم ربودن یک دختر در زندان بوده است و اکنون نیز با زنان و دختران غریبه همچنان ارتباط دارد.

با وجود این، فقط به خاطر این که دخترم در فضای مجازی با او آشنا شده است، ادعا می نماید که محتمل است این آشنایی مجازی با پسر دیگری تکرار گردد. به همین دلیل گوشی تلفن دخترم را گرفته است و او را کتک می زند تا به سمت تلفن نرود. وقتی این ماجرا ها را متوجه شدم و به او اعتراض کردم، پیامک های زشت و زننده ای برای من و بستگانم ارسال کرد و اکنون نیز با چند نفر از دوستانش به در منزلم آمده و فحاشی و تهدید می نماید. اما ای کاش ...

شایان ذکر است، با صدور دستوری از سوی سرهنگ باقی زاده حکاک (رئیس کلانتری میرزا کوچک خان) پرونده این زن جوان توسط کارشناسان زبده دایره مددکاری اجتماعی مورد رسیدگی نهاده شد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1157

به "ماجرای ازدواج دختر 13 ساله با مرد آدم ربا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای ازدواج دختر 13 ساله با مرد آدم ربا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید