قتل با لباس زنانه و همدستی همسر

به گزارش بیباپ، مرد جوانی که با همدستی همسرش مردی را به قتل رسانده و به قصاص محکوم شده بود پس از قبول اعاده دادرسی و محاکمه دوباره به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

قتل با لباس زنانه و همدستی همسر

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایران،سال 92 جسد مرد میانسالی که با شلیک گلوله به سرش به قتل رسیده بود، در داخل خودرواش در شرق تهران پیدا شد. مأموران پلیس در بررسی های تخصصی دریافتند مقتول فردی به نام حمید است. در ادامه پلیس تلفن همراه مقتول و دوربین های مداربسته اطراف محل جنایت را مورد واکاوی قرار داد و معلوم شد که قتل یک انتقام گیری شخصی بوده است. پس از آن یکی از شاهدان ماجرا در تحقیقات میدانی به مأموران گفت: من در خیابان ایستاده بودم که ناگهان دیدم یک خودروی پژو پارس مشکی از راستا منحرف شد و دو زن سراسیمه از ماشین پیاده شدند و فرار کردند. وقتی خودم را به نزدیک خودرو رساندم متوجه شدم راننده در حالی که خون زیادی از بدنش می رفت روی صندلی افتاده، اما در عین حال هیچ شیشه ای نشکسته بود و اینطور به نظر می رسید که یکی از آن دو زن به راننده شلیک کرده است.

پس از آن پلیس تحقیقاتش را گسترش داد و به زن جوانی به نام فریبا که از بستگان مقتول بود رسید و او را بازداشت کرد وی در همان بازپرسی های اولیه به قتل حمید با همدستی همسرش خسرو اعتراف کرد.

پس از دستگیری خسرو آن ها در ادامه بازپرسی ها انگیزه شان از قتل را اختلاف قدیمی با مقتول عنوان کردند، اما حاضر به بیان جزئیات اختلاف نشدند. خسرو در این باره گفت: من و همسرم طبق نقشه ای از پیش طراحی شده، حمید را به قتل رساندیم. همسرم فریبا به بهانه اینکه برای حل مسائل زندگی مان قصد دارد با او مشورت کند با حمید تماس گرفت و با او قرار گذاشت. من هم لباس زنانه پوشیدم و با همسرم سوار خودروی خسرو شدم. همسرم تازه سر صحبت را باز کرده بود که اسلحه ای را از زیر چادرم بیرون آوردم و 2 گلوله به سر حمید شلیک کردم و وقتی کنترل خودرو از دستش خارج شد من و فریبا از ماشینش پیاده شدیم و در تاریکی کوچه ها فرار کردیم.

در ادامه این زوج در شعبه 4 دادگاه کیفری سابق استان تهران به صورت غیرعلنی و پشت در های بسته محاکمه شدند و در آن جلسه اولیای دم برای آن ها درخواست قصاص کردند. با توجه به اینکه هر 2 متهم درخواست کرده بودند پرونده غیرعلنی مورد رسیدگی قرار گیرد جزئیاتی از جلسه دادگاه منتشر نشد، اما در نهایت و با توجه به درخواست اولیای دم برای هر 2 متهم حکم مجازات صادر شد و خسرو به قصاص و فریبا به 15 سال حبس محکوم شد. این حکم با اعتراض متهمان به شعبه 24 دیوان عالی کشور فرستاده شد، قضات دیوان حکم را مورد تأیید قرار ندادند و به این ترتیب پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه هم عرض فرستاده شد. جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پشت در های بسته و غیرعلنی برگزار شد. پسر بزرگ مقتول خواهان حکم قصاص برای عاملان قتل پدرش شد. اما چون فرزند کوچک مقتول معلولیت ذهنی و جسمی داشت پرونده به دفتر دادستان فرستاده شد تا دادستان درباره درخواست فرزند مهجور قربانی تعیین تکلیف کند. پس از آن هیأت قضایی بار دیگر خسرو را به قصاص و همسرش را به 15 سال زندان محکوم کردند. اما دوباره متهمان به رأی صادره اعتراض کردند و دیوان عالی کشور یک بار دیگر به آن رسیدگی کرد و این بار حکم مورد تأیید قرار گرفت. در حالی که به نظر می رسید متهم در یک قدمی اجرای حکم واقع شده است خسرو درخواست اعاده دادرسی کرد. او گفت من با انگیزه ناموسی مرتکب قتل شدم و از همان ابتدای پرونده نیز این موضوع را اعلام کرده بودم. با توجه به کار هایی که مقتول کرده بود او را مهدورالدم تشخیص دادم. مدارکی هم در پرونده وجود دارد که ادعای من را ثابت می کند. من دوست نداشتم به خاطر خانواده مقتول که آدم های آبروداری هستند جزئیاتی از کار های او را بگویم، اما همه مدارکی که ادعاهایم را ثابت می کند به صورت مستند در پرونده گذاشته ام. در همه جلسات بازپرسی و بازپرسی هم توضیح دادم چرا او را کشتم و گفتم که از نظر من او مهدورالدم بوده است. پس از اظهارات متهم ردیف اول پرونده و در حالی که 7 سال از این ماجرا گذشته بود، درخواست اعاده دادرسی خسرو پذیرفته و وی این بار در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد.

بعد از آن صحت مدارکی که به دادگاه داده بودند مورد بررسی قرار گرفت و این بار هیأت قضات شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران وارد شور شدند و متهم را از قصاص تبرئه کرده و او به حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1778

به "قتل با لباس زنانه و همدستی همسر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل با لباس زنانه و همدستی همسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید