طرح تفصیلی بافت فرسوده کن پشت در ماده 5

به گزارش بیباپ، شهردارمنطقه 5گفت: طرح تفصیلی بافت فرسوده محله کن، در آستانه ارسال به کمیسیون ماده5 است، امیدوارم این مهم هرچه زودتر تصویب و اجرا شود.

طرح تفصیلی بافت فرسوده کن پشت در ماده 5

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 5، محمود کلهری افزود: طرح حفاظت صیانت و ساماندهی باغات کن شامل محدوده خیابان مرادی، باغ ها و زمین های لورکان، باغ میر، بهاران؛ محدوده ساخته شده غرب بلوار تعاون، محله بافت فرسوده کن، باغات به هم پیوسته حاشیه رودخانه کن معروف به باغ های به هم پیوسته خرمالو، محدوده شهر سنگ و پارک طبیعت کوهساران است که هر کدام از این پهنه ها ضوابط خاص خود را دارد.

او افزود: با تلاش مجموعه شهرداری تهران و سازمانهای وابسته و مرتبط، این طرح در سامانه جامع اطلاعات مکانی شهر تهران بارگذاری و این امکان برای شهروندان فراهم شده که با در دست داشتن سند مالکیت و مدارک و مستندات به دفاتر خدمات الکترونیک برای تشکیل پرونده مراجعه کنند. همچنین بخش هایی از طرح که نیازمند تصویب در کمیسیون ماده پنج است به زودی قابل اقدام خواهد بود.

کلهری به مزایای اجرای طرح تفصیلی کن اشاره کرد و گفت: از جمله عواملی که باید در جهت اجرای عدالت اجتماعی و همراه با عدالت فضایی در برنامه ریزی شهری رعایت کرد، توزیع مناسب خدمات شهری و استفاده صحیح از فضاهاست. با اجرای طرح تفصیلی کن و ایجاد نظام انگیزشی حق انتخاب و درنظر دریافت حقوق مالکانه شهروندان، از تخریب و از بین رفتن باغات، درختان و گونه های گیاهی که ریه های تنفسی غرب تهران هستند، جلوگیری می شود.

شهردارمنطقه 5 افزود: علاوه براین، با اجرای طرح تفصیلی کن، مشاغل مزاحم که در بافت مسکونی قراردارند، ساماندهی می شوند. همچنین، با اجرای این طرح، قطب گردشگری و به همراه آن کسب درآمد در این محله تاریخی، ایجاد می شود.

او گفت: ترغیب مالکان بناهای تاریخی برای بازسازی و نگهداری از میراث تاریخ کهن محدوده کن، از دیگر آثار مثبت اجرای طرح تفصیلی کن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1395

به "طرح تفصیلی بافت فرسوده کن پشت در ماده 5" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح تفصیلی بافت فرسوده کن پشت در ماده 5"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید