زادبوم: 12 هزار صادرکننده غیرتولیدی 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند

به گزارش بیباپ، معاون وزیر صمت گفت: 12 هزار و 624 صادرکننده غیرتولیدی 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند که سرعت بازگشت ارز این دسته از صادرکنندگان افزایش یافته است.

زادبوم: 12 هزار صادرکننده غیرتولیدی 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند

به گزارش گروه مالی بیباپ به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم در نشست کمیته اقدام ارزی و کمیته اقدام صادراتی که به صورت مشترک برگزار گردید، گفت: به رغم مصوبات موجود در خصوص تعلیق کارت های بازرگانی واحد های غیرتولیدی که زیر 70 درصد برطرف تعهد ارزی داشتند و همچنین آن دسته از واحد های تولیدی که نسبت به برطرف تعهد ارزی خود اقدام ننموده اند، تا تاریخ دهم آبان ماه 99 مهلت داده شد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه نمود: در این راستا کمیته های اقدام ارزی سازمان های صمت استان ها موظف شدند تا نسبت به پیگیری امور با هدف تسهیل و تسریع بازگشت ارز حاصل از صادرات و ایفای تعهدات ارزی، اقدام نمایند.

رئیس کارگروه اقدام ارزی تأکید کرد: علیرغم اخبار غیرکارشناسی منتشر شده، از تاریخ 99.6.31 هیچ کارت بازرگانی اعم از تولیدی و غیرتولیدی تعلیق نشده و فقط تعلیق کارت های بازرگانی واحد های غیرتولیدی که زیر 30 درصد برطرف تعهد ارزی داشتند، استمرار داشته است.

وی اضافه نمود: بر اساس اطلاعات و آمار موجود، تا به امروز 400 واحد صادراتی غیرتولیدی با مراجعه به سازمان توسعه تجارت ایران و حضور در کارگروه اقدام ارزی سازمان و یا حضور در سازمان های صمت استان ها در خصوص برطرف تعهدات ارزی خود اقدام نموده اند و بلافاصله پس از تأیید بانک مرکزی در خصوص رعایت ترتیبات بانک مرکزی و ایفای تعهد، کارت بازرگانی آنان برطرف تعلیق شده است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: آخرین گزارشات نشان می دهد که تعداد 12 هزار و 624 صادرنماینده غیرتولیدی فقط 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند که با تمهیدات اندیشیده شده سرعت بازگشت ارز این دسته از صادرنمایندگان افزایش یافته است.

زادبوم گفت: پیشنهادات کمیته اقدام ارزی جهت تسهیل صادرات از محل ورود موقت و ایفای تعهدات ارزی این دسته از صادرنمایندگان جهت طرح در کمیته مستقر در بانک مرکزی ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1351

به "زادبوم: 12 هزار صادرکننده غیرتولیدی 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زادبوم: 12 هزار صادرکننده غیرتولیدی 7.4 میلیارد یورو تعهد ارزی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید