دانش آموزان اردبیلی از موزه ها بازدید کردند، چینی خانه در صدر علاقه مندی

به گزارش بیباپ، طی هفته های اخیر دانش آموزان اردبیلی در راستای طرح زنگ گردشگری از موزه های این استان بازدید نموده اند تا به واسطه آن با تاریخ و فرهنگ این دیار آشنا شوند.

دانش آموزان اردبیلی از موزه ها بازدید کردند، چینی خانه در صدر علاقه مندی

به گزارش بیباپ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، طرح زنگ گردشگری برای اولین بار به صورت پایلوت کشوری در اردبیل اجرا می گردد تا به عنوان یک الگوی آموزشی به سایر استان ها معرفی گردد.

این طرح با هدف آشنا سازی دانش آموزان با تاریخ و میراث فرهنگی استان و کشور و همچنین نهادینه کردن فرهنگ صیانت از آثار تاریخی در دستور کار قرار گرفته و در طول مدت برگزاری با استقبال مطلوبی از سوی دانش آموزان روبرو شده است.

در قالب زنگ گردشگری دانش آموزان از موزه های استان بازدید نموده و اطلاعات جامع و مفیدی از گذشته تاریخی و فرهنگی توسط راهنمایان موزه دریافت می نمایند. همچنین در بازدید از نمایشگاه عکس واقع در نگارخانه خطایی با جاذبه های طبیعی و تاریخی استان اردبیل آشنا می شوند.

با تور چین همراه شوید

این طرح با استقبال قابل توجه همراه بوده و به اذعان دانش آموزان بازدید از موزه ها جذاب و سرگرم نماینده بوده و اطلاعات مفیدی را به آن ها آموخته است.

به گفته مسئول موزه های استان اردبیل، در هفته های اخیر اغلب مدارس دوره ابتدایی و متوسطه اول نسبت به بازدید از موزه ها اقدام نموده اند.

فردین عینی توضیح داد: چهار موزه در مرکز استان و سه موزه در شهرستان ها آماده بازدید دانش آموزان است و عنوان موزه توسط خود مدرسه انتخاب می گردد.

او با بیان اینکه بیشترین استقبال از موزه چینی خانه واقع در پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی مشاهده می گردد، افزود: در ادامه موزه های مردم شناسی، باستان شناسی و صنایع دستی استقبال می گردد.

مسئول موزه های استان تاکید نمود: تمام راهنمایان موزه آماده ارائه اطلاعات جامع به دانش آموزان هستند و در هفته های اخیر نیز بازدید از موزه ها با استقبال روبرو شده است.

به گفته عینی اداره کل میراث فرهنگی استان در راستای اجرای طرح زنگ گردشگری همچنان آماده تدارک برنامه های بازدید دانش آموزان از موزه ها و نمایشگاه عکس از جاذبه ها است.

او تاکید نمود: این طرح با هدف فرهنگ سازی در بین گروه سنی کودک و نوجوان جهت صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی اجرا می گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 فروردین 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 93

به "دانش آموزان اردبیلی از موزه ها بازدید کردند، چینی خانه در صدر علاقه مندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان اردبیلی از موزه ها بازدید کردند، چینی خانه در صدر علاقه مندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید