جشنواره فیلم فجر حق مرا نداد ؛ باید 4 جایزه می گرفتم ، داوری که تقلب کرد ...

به گزارش بیباپ، فرشاد گل سفیدی که با اولین فیلم خود در مقام کارگردان در جشنواره فیلم فجر حضور داشت به ارائه توضیحاتی درباره برنامه ریزی برای اکران عمومی فیلم هفت بهار نارنج پرداخت.

جشنواره فیلم فجر حق مرا نداد ؛ باید 4 جایزه می گرفتم ، داوری که تقلب کرد ...

به گزارش خبرنگاران، فرشاد گل سفیدی کارگردان فیلم سینمایی هفت بهارنارنج از فیلم های رونمایی شده در چهل ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر هر درباره برنامه ریزی برای اکران این فیلم گفت: هنوز با تهیه نماینده فیلم درباره اکران این فیلم به جمع بندی نرسیده ایم اما شخصاً فکر می کنیم زمان مناسب برای اکران این فیلم فصل پاییز باشد.

وی ادامه داد: اکران نوروزی سال جاری سینماها با ماه رمضان همزمان شده است در فصل هایی مانند اکران عید فطر هم فیلم هایی با نگاه هنری معمولاً جایی ندارند و نمی توانند فروش موفقی داشته باشند. به همین علت اکران فیلم تا حوالی اردیبهشت به تأخیر می افتد و بعد از آن هم بازه امتحانات مدارس و دانشگاه ها را داریم. در تعطیلات تابستانی هم اولویت با مسافرت است. این ها شرایطی است که هر سال آن ها را تجربه نموده ایم و براساس همین شرایط احساس می کنم اکران پاییز برترین زمان برای نمایش هفت بهارنارنج باشد. البته باید درباره این موضوع با تهیه نماینده هم هم فکری و مشورت داشته باشم.

  • خداحافظی علی نصیریان با سینما؟ | شیطنتی که با نامه انصراف او از جشنواره شد
  • ماجرای عجیب عشق علی نصیریان به یک دختر جوان
  • روایت عاشقانه ای با حضور علی نصیریان | فامیلی ترین فیلم جشنواره فجر امروز

فیلم ما کامل بود

گل سفیدی درباره بازخوردها نسبت به اکران اولین فیلمش در مقام کارگردان در جشنواره فیلم فجر و اینکه آیا تغییر در نسخه به نمایش عایدیه در جشنواره اعمال خواهد شد یا نه هم تأکید کرد: هیچ تغییری در فیلم ایجاد نمی گردد. همان نسخه ای که در جشنواره به نمایش عایدی را در اکران عمومی هم خواهیم داشت چراکه برترین نسخه را راهی جشنواره فجر کردیم. حدود یک سال مراحل پس فراوری و مونتاژ این فیلم زمان برد. برخلاف بیشتر کارهایی که سال جاری در جشنواره حضور داشتند و ناقص بودند!

وی اضافه کرد: جالب اینکه به همین فیلم های ناقص هم جایزه دادند! فیلم ما اما کامل بود. ما حتی این امکان را داشتیم که فیلم را سال گذشته به جشنواره برسانیم اما صلاح دید تهیه نماینده این بود که یک سال بیشتر صبر کنیم. به همین علت هم همین نسخه نهایی با همین کیفیت را اکران خواهیم کرد.

این کارگردان درباره سیمرغ اهدایی به علی نصیریان برای نقش آفرینی در فیلم هفت بهارنارنج هم گفت: واقعیت این است که از چهار جایزه ای که می توانستند به فیلم ما بدهند، تنها یک جایزه را دادند. نمی گویم که ما باید در همه بخش ها برگزیده می شدیم اما جشنواره فجر همیشه نشان داده است که توجه بیشتری به فیلم های ارگانی دارد و این یک حقیقت است. فیلم های مستقل و محصول بخش خصوصی در این شرایط مظلوم واقع می شوند و به نوعی ضعیف کشی اتفاق می افتد.

گل سفیدی گفت: موسیقی فیلم من هر چند کاندیدا هم شده بود اما شایسته دریافت سیمرغ هم بود. فیلمبرداری این فیلم باید کاندیدا می شد. کارگردانی این فیلم هم در بخش فیلم های اول می توانست مورد توجه قرار بگیرد اما شاید از آنجایی که همه این کارها از طراحی صحنه و فیلمبرداری تا کارگردانی را خودم انجام داده بودم، چندان به مذاق داوران خوش نیامده، اینکه یک نفر همه این کارها را با کیفیت به خاتمه رسانده، لایق تشویق هم بوده است نه اینکه اینگونه تنبیه گردد و کارش نادیده بماند!

داوری که در صفحه شخصی اش فیلم را تحقیر کرد!

این کارگردان سینما در ادامه گفت: آنچه برای من جای تعجب داشت این بود که یکی از داوران جشنواره فجر، سه چهار شب پیش از آنکه به صورت رسمی اعلام گردد که داور جشنواره است، در صفحه شخصی خودشان در فضای مجازی مطلبی را درباره فیلم من منتشر کردند که هنوز هم این مطلب در صفحه شان وجود دارد. ایشان بسیار بی رحمانه و مغرضانه نسبت به فیلم من برخورد نموده اند!

او حتی یک دروغ را درباره فیلم من نوشته و اعلام نموده که فیلم هفت بهارنارنج با پروانه ویدئویی ساخته شده در حالی که پروانه سینمایی این فیلم در 24 اسفند سال 99 صادر شده است و ما در اردیبهشت 1400 فیلم را فیلمبرداری کردیم. داور جشنواره با انتشار این دروغ در صفحه رسمی خود، فیلم من را تحقیر نموده و سوالم این است که چنین فردی چگونه می تواند یک داور بی طرف برای جشنواره باشد؟

گل سفیدی ادامه داد: به همین دلایل است که معتقدم به فیلم من ظلم شده و ناجوانمردانه درباره آن رفتار نموده اند. کار منتقد، نقد است نه انتقاد. من نمی گویم همه فیلم من باید تعریف نمایند اما نباید با انتقاد آن را تخریب کرد. شغل همه ما تفریح است و فیلم می سازیم تا مردم ببینند و لذت ببرند. طبیعی است که یکی ببیند و خوشش بیاید و دیگری خوشش نیاید، اما من بی نهایت از نگاه مغرضانه این داور نسبت به فیلم خودم گله مند هستم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2511

به "جشنواره فیلم فجر حق مرا نداد ؛ باید 4 جایزه می گرفتم ، داوری که تقلب کرد ..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیلم فجر حق مرا نداد ؛ باید 4 جایزه می گرفتم ، داوری که تقلب کرد ..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید