ترمیم ترک های نمایشگر موبایل با روغن بزرک در 20 دقیقه

به گزارش بیباپ، به گزارش خبرنگاران به نقل از لد بایبل، محققان کره جنوبی روشی برای ترمیم نمایشگرهای شکسته موبایل یافته اند. این روش نوین شامل تقویت نمایشگر به وسیله روغن بزرک است تا آنها بتوانند خود را ترمیم کنند.

ترمیم ترک های نمایشگر موبایل با روغن بزرک در 20 دقیقه

این تحقیق در نشریه Composite Part B: Engeenring منتشر شده و یونگ چا جونگ مدیر مرکزی در انستیتو علم و فناوری کره جنوبی(KIST) آن را رهبری کرده است.

در این پروژه محققان روغن بزرک را به شکل میکروکپسول هایی در نمایشگر به کار بردند. به طور دقیق تر در این روش از پلیمر دولایه (PBF) استفاده شد که دولایه متشکل از کپسول های روغن بزرک و محصول شیشه مانندی را در برمی گیرد . این ماده شیشه مانند در موبایل ها و دستگاه های دیگر به کار می رود CPI نام دارد. نتیجه حاصل ایجاد یک ماده جدید است.

محققان در آزمایش ها نشان دادند زمانی که نمایشگر در معرض خطر ترک قرار می گیرد، روغن بزرک آزاد و سپس سخت می شود. به این ترتیب نمایشگر هرگونه خسارتی را ترمیم می کند.

محققان ادعا می کنند روش نوین آنها قادر به ترمیم 95 درصد ترک های نمایشگر است. علاوه بر آن این روش ترک ها را در 20 دقیقه ترمیم می کند.

از این روش برای ترمیم چوب های کریکت و آثار هنری استفاده می شود زیرا روغن بزرک بی رنگ است و در دمای اتاق سخت می شود. البته این فرایند معمولا چند ساعت طول می کشد اما محققان توانسته اند با کمک دمای بالاتر و اشعه فرابنفش آن را تسریع کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1705

به "ترمیم ترک های نمایشگر موبایل با روغن بزرک در 20 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترمیم ترک های نمایشگر موبایل با روغن بزرک در 20 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید