این کارها دکور خانه شما را بی نظیر می کند

به گزارش بیباپ، شما می توانید با کمترین هزینه و گاها کمترین دردسر، تغییرات زیادی در منزل خود ایجاد کنید.

این کارها دکور خانه شما را بی نظیر می کند

برخی افراد بدون در نظر گرفتن هیچ اصولی شروع به تغییر دکوراسیون داخلی می کنند و در آخر با محیطی آشفته و نه چندان دلنشین روبه رو می شوند. در این مطلب از خبرنگاران به بیان نکات آسان و بسیار تاثیرگذار در چیدمان منزل می پردازیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی

به طور کلی مبلمان برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پررنگی را ایفا می کنند. مبلمان به تمامی اجزای مناسب برای نشستن گفته می شود؛ به این معنی که میز ناهارخوری، مبل پاف، چهارپایه ها، جایگاه بار و جایگاه های میزبان نیز جزئی از مبلمان محسوب می شوند. همچنین رنگ مبلمان، 30 درصد از فضای داخلی را تشکیل می دهد که باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوری ها رعایت شود.

آشنایی با نقش قاب ها در منزل

قاب عکس و تابلو روح زنده برای هر خانه است. اگر از آن ها با رعایت تناسب استفاده شود، ارمغان آن به روح و سبک کلی خانه، صمیمیتی چند برابر خواهد بود. تابلوهای نقاشی، عکس های معروف، تابلوهای خوش نویسی، تابلو فرش ها و بسیاری از موارد دیگر که بسته به سلیقه و هماهنگی با دکور منزل باید باشد، گزینه های پیشنهادی خوبی برای زیبایی منزل به شمار می فرایند. برای اینکه خانه خود را زیباتر کنید به مطلب خانه خود را به سبک سنتی چیدمان کنید سر بزنید.

جادوی نور و روشنایی در دکوراسیون

نور و روشنایی از جمله فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می فرایند. شاخه های نوری می تواند نور طبیعی یا انواع لوسترها باشد. نکاتی که باید برای نورپردازی به آن ها توجه داشت می تواند شامل یک یا تمامی موارد زیر باشد:

  • قرارگیری شاخه های نوری
  • تناسب سبک شاخه های نوری با سبک کلی دکوراسیون داخلی خانه
  • شدت و مقدار نور در هر مکان
  • رنگ نوری که به کار برده شده

پارتیشن بندی فضا در دکوراسیون

یکی از نکات آسان و بسیار تاثیرگذار در چیدمان منزل پارتیشن بندی فضا است. این روش موثر و آسان، فضاهای بزرگ تر را به فضاهای کوچک تر تقسیم بندی می کند. پارتیشن بندی یکی از راه های تقسیم بندی فضا به شمار می رود که ثابت و متحرک آن در بازار وجود دارد. موارد کاربرد آن می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • جدا کردن فضای ورودی از پذیرایی
  • جدا کردن آشپزخانه از ناهارخوری
  • جدا کردن راهرو و اتاق ها از پذیرایی

رنگ آمیزی یک اصل است

دیوارها 30 درصد از جلوه فضای داخلی منزل را شامل می شوند. به همین دلیل وقتی وارد فضای داخلی منزلی می شویم رنگ و طرح به کار گرفته شده روی دیوارها اولین موردی است که معمولا به چشم می خورد. انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوار امر بسیار مهمی به شمار می رود که بهتر است در نهایت سلیقه و دقت انتخاب شود.

فضایی زنده با استفاده از گیاهان آپارتمانی

گیاهان یکی از بهترین عناصر طبیعت محسوب می شوند که می توانید آن ها را در خانه به کار ببرید. رنگ سبز گیاهان به طراوت و جریان زندگی در فضا می افزاید و رشد آن ها به طور مستقیم در روحیه افراد تاثیرگذار خواهد بود. استفاده از گل و گیاه در سبک های ساحلی بیشتر به چشم می خورد ولی در دیگر سبک ها نیز می توان از زیبایی آن ها بهره مند شد. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلب این گیاهان آپارتمانی خانه شما را رنگی می کنند سر بزنید.

متحول سازی دکوراسیون داخلی منزل با کفپوش مناسب

استفاده از کفپوش مناسب این قدرت را دارد که ارتباطی که ما در پی آن هستیم را ایجاد کند. اگر مهمان نواز و گرم هستید از چوب پارکت و اگر محیطی رسمی تر را می پسندید از سنگ و سرامیک روشن استفاده کنید. رنگ های متنوعی برای کفپوش وجود دارد که بسته به هماهنگی آن با سایر لوازم منزل بهتر است انتخاب شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این رنگ خانه شما را مجذوب کننده و متفاوت می کند را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 29 خرداد 1401 بروزرسانی: 29 خرداد 1401 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2370

به "این کارها دکور خانه شما را بی نظیر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کارها دکور خانه شما را بی نظیر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید