ایران درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس هشدار داد

به گزارش بیباپ، تهران (پانا) - نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به شورای امنیت، نسبت به هرگونه ماجراجوئی نظامی آمریکا در خلیج فارس هشدار داد.

ایران درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس هشدار داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خاطرنشان کرد ماجراجویی نظامی آمریکا در خلیج فارس و دریای عمان، به ویژه در هفته های اخیر افزایش یافته است.

در این نامه آمده است آمریکا علاوه بر اعزام سلاح های پیشرفته و بسیار پیچیده به این منطقه در چند هفته گذشته، به انجام بعضی اعمال تحریک آمیز نظامی نیز مبادرت نموده است که به پرواز در آوردن تعدادی از بمب افکن های راهبردی دوربرد خود در روزهای اخیر بر فراز خلیج فارس از جمله آنها است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد یادآور شده است: به موازات این تحرکات، مقامات آمریکا نیز همچنان به ارائه اطلاعات جعلی، ایراد اتهامات بی اساس و بیانات تهدیدکننده و تحریک آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داده اند و مجموع اینگونه اقدامات ستیزه جویانه این کشور، محیط امنیتی پرتنش این منطقه بسیار حساس را وخیم تر ساخته است.

در این نامه اضافه شده است: این اقدامات جنگ طلبانه اگر کنترل نگردد، می تواند تنش را به سطح هشدار دهنده ای افزایش دهد و بدیهی است که مسئولیت کامل تمام عواقب آن نیز بر عهده آمریکا خواهد بود.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال درگیری نیست، تاکید نموده است: توانایی و عزم قاطع ایران برای حفاظت از مردم خویش، دفاع از امنیت، حاکمیت، تمامیت ارضی و منافع حیاتی خود و همچنین پاسخ قاطع به هر گونه تهدید یا استفاده از زور علیه ایران نباید دست کم گرفته گردد.

در این نامه تصریح شده است: از آنجاکه چنین ماجراجویی نظامی در تضاد آشکار با اهداف و اصول سازمان ملل و دارای آثار جدی بر صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی است، از شورای امنیت انتظار می رود آمریکا را وادار سازد به اصول و قواعد حقوق بین الملل پایبند باشد و این اقدامات غیرقانونی خود را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1546

به "ایران درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران درباره تحرکات آمریکا در خلیج فارس هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید