امور گردشگری به تشکل ها واگذار می شوند

به گزارش بیباپ، واگذاری خدمات و امور تصدی به بخش غیردولتی در راستای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به منظور کاهش بار دولت برای تقویت وظایف حاکمیتی دستگاه های اجرایی انجام میشود.

امور گردشگری به تشکل ها واگذار می شوند

لذت بخشترین تجربه سفر را با دور زمین تجربه کنید.

ولی تیموری، معاون گردشگری کشور گفت: موضوع واگذاری خدمات و امور تصدی به بخش غیردولتی در راستای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به منظور کاهش بار دولت برای تقویت وظایف حاکمیتی دستگاه های اجرایی از جمله سیاست گذاری، برنامه ریزی، راهنمایی و نظارت، یکی از موضوعات مهم و در اولویت سازمان بوده که بند ث ماده 100 قانون برنامه ششم توسعه ضمن تاکید بر این امر، بستر قانونی لازم را در این زمینه فراهم نموده است.

او اضافه نمود: پس از تمهید مقدمات قانونی لازم توسط سازمان در قانون برنامه ششم توسعه و اخذ نظرات و پیشنهادهای ادارات کل استان ها و بخش خصوصی طی نشست های کارشناسی متعدد، موارد قابل واگذاری احصا و برای ابلاغ به ریاست سازمان پیشنهاد شد.

تیموری ادامه داد: حفظ حقوق فعالان مالی بخش گردشگری، تسهیل فرآیندهای اجرایی، کاهش تصدی گری دولت و کوچک سازی آن، جلوگیری از ایجاد انحصار، پیشگیری از کمرنگ شدن نقش و صندلی حاکمیتی سازمان برای نظارت عالیه بر این بخش، حفظ حقوق مردم و گردشگران از جمله شاخص های مورد نظر در واگذاری امور بود.

تیموری با اشاره به نمونه ای از امور قابل واگذاری در بخش واحدهای اقامتی متشکل از هتل، هتل آپارتمان، متل، مهمانپذیر، زائرسرا، اقامتگاه های سنتی و بومگردی گفت: در سه مرحله احداث، بهره برداری و نظارت اموری شامل تشکیل و تکمیل پرونده های ساخت، آنالیز و تایید نقشه ها، نظارت مستمر بر اجرای مراحل ساخت، تشکیل و تکمیل پرونده های صدور پروانه بهره برداری، ارائه گزارش های دوره ای به سازمان قابل واگذاری به بخش خصوصی اعلام شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: همگردی
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 278

به "امور گردشگری به تشکل ها واگذار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امور گردشگری به تشکل ها واگذار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید