شروع جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند

به گزارش بیباپ، خراسان رضوی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند با حضور سفیر ایران در این کشور شروع شد.

شروع جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

ابوالفضل مکرمی فر بیان نمود: بر اساس جلسه ای که با حضور سفیر ایران در هند، رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان و جمعی از فعالان حوزه گردشگری در سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی داشتیم، نخستین اقدام در این راستا از سوی اداره کل برگزاری نمایشگاه برای معرفی ظرفیت های گردشگری این استان خواهد بود.

همچنین با توجه به علاقه مندی های مردم هندوستان این نمایشگاه به ارائه ظرفیت های فرهنگی خواهد پرداخت و در حوزه های مختلف مذاکره با مقامات گردشگری هندوستان انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: شرکت های گردشگری خراسان رضوی با شرکت های گردشگری هندی مرتبط خواهند شد و در زمینه جذب گردشگر از هند همکاری خواهند کرد.

در برنامه جذب گردشگر از هندوستان، تنها زیارت مدنظر نیست بلکه توزیع این گردشگر بین شهرهای دیگر استان مد نظر است. در 28 شهرستان ظرفیت اقامت وجود دارد و آژانس ها نیز فعال اند و برای جذب گردشگر و همکاری با آژانس های گردشگری هند آماده همکاری هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اضافه کرد: وجود بیش از 2600 تاسیسات گردشگری شامل شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی، هتل، هتل آپارتمان، متل، خانه مسافر، اقامتگاه بوم گردی و مجتمع رفاهی بین راهی ظرفیت جذب گردشگر با سطوح مختلف درآمدی در استان را به وجود آورده است.

مکرمی فر اضافه کرد: امیدواریم با همکاری وزارت امور خارجه شاهد حضور مشتاقان بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) درمشهد باشیم.

وی با اشاره به ضرورت برقراری پرواز مستقیم از شهرهای مختلف هند به مشهد، اشاره و بیان نمود: با توجه به این که شرایط اقامت مطلوب در مشهد فراهم است، در صورتی برقراری پرواز مستقیم جذب زائر و گردشگر از این کشور تسهیل می گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 540

به "شروع جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع جذب گردشگر از جامعه 50 میلیونی شیعیان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید