آخرین جزئیات از نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور

به گزارش بیباپ، ضامنی گفت: 40 هزار دستگاه تاکسی فرسوده تا سرانجام سال نوسازی می شوند.

آخرین جزئیات از نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مرتضی ضامنی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در تشریح آخرین جزئیات فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی های شهری کشور گفت: طبق مصوبه هیات وزیران تاکسی هایی که به عمر 10 سال رسیده باشند فرسوده محسوب می شوند و در حال حاضر 192 هزاردستگاه تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور اضافه نمود: با وجود اینکه طرح نوسازی تاکسی فرسوده که از سال 95 شروع شد و قرار بود با استفاده از ظرفیت برای نوسازی 65 هزار تاکسی اقدام کنیم، اما به دلیل توقف طرح نوسازی از سال 95 با انباشت تاکسی فرسوده روبرو شدیم.

ضامنی با اشاره به این نکته که در امسال نوسازی 40 هزار تاکسی در دستور کار است ادامه داد: توقع سازمان تاکسیرانی از صنعت این است که احتیاج نوسازی تاکسی به دلیل زیست محیطی بودن را مورد توجه قرار دهد و این یاری انجام گردد تا ما بتوانیم ناوگان تاکسیرانی را نوسازی کنیم.

او اعلام کرد: شرکت خودرو ساز به ما اعلام نموده است تا انتهای سال می تواند 40 هزار تاکسی در اختیار ما قرار دهد، اما یک سری مصوبات مانند سطح آلایندگی یورو 5 می تواند به شکل مانعی در سد راه نوسازی تاکسی باشد که امیدواریم با ورود دیگر دستگاه ها بتوان این مشکل را حل کرد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور اضافه نمود: به زعم ما یک خودرو تاکسی صفر یورو 4 بسیار بهتر می تواند عمل کند تا خودرو یورو 1 و 2 که سال ها از عمر فرسودگی آن می گذرد.

ضامنی در پاسخ به این سوال که میزان تسهیلات پرداختی در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی به چه شکل است، گفت: ما در قانون ماده 12 برطرف موانع فراوری رقابت پذیر داریم و تمام کوشش ما این است از تمام ظرفیت قانونی ماده موجود استفاده کنیم و در سال گذشته 100 دستگاه را به شکل آزمایشی از محل قانون ذکر شده نوسازی شد و در کنار این ظرفیت قانونی نیز شهرداری ها ورود کردند و تسهیلات 50 میلیونی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی در نظر گرفته شده است.

او اعلام کرد: حدود 6 تا 8 میلیون تومان ارزش گواهی اسقاط خودرو است که این هم لحاظ می گردد و ما به التفاوت خودرو از سوی مالک دریافت می گردد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور اضافه نمود: نرخ سود تسهیلات 50 میلیون تومانی 4 تا 8 درصد است و در حال حاضر قیمت گذاری روی خودرو های تاکسی 70 میلیون تومان است که به تبع تغییرات آورده متقاضی متفاوت است.

ضامنی ادامه داد: ورود هر خودرو به ناوگان تاکسیرانی باید به تصویب شورای عالی ترافیک شهر های کشور برسد و در حال حاضر دو خودرو پژو و سمند مشمول این شرایط هستند و از لحاظ قیمتی مناسب است.

او اعلام کرد: به محض اینکه ابلاغیه خودور های یورو 4 و یورو 5 از سوی محیط زیست به دست ما برسد کار نوسازی ناوگان تاکسیرانی شروع می گردد و باید به این نکته تاکید نمود که کار نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور طرحی فرا دستگاهی است که احتیاج به همکاری دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1111

به "آخرین جزئیات از نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین جزئیات از نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید