شبه نظامیان حفتر مرزهای لیبی و الجزایر را بستند

به گزارش بیباپ، شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی با بستن مرزهای این کشور و الجزایر آمد و شد در این منطقه ها را ممنوع اعلام کردند.

شبه نظامیان حفتر مرزهای لیبی و الجزایر را بستند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر مرزهای مشترک این کشور با الجزایر را منطقه بسته نظامی اعلام نمودند.

به گزارش روسیاالیوم، یک منبع آگاه اعلام نمود که شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی اکنون فقط یک منطقه ایست و بازرسی مرزی در جنوب غرب این کشور و در نزدیکی شهر غات را تحت کنترل خود دارند.

نیروی هوایی شبه نظامیان ارتش لیبی پیش در بیانیه ای از این اعلام کرده بود که مواضع گروه تروریستی داعش در کوه های الهروج در جنوب این کشور را هدف حملات شدید خود قرار داده است.

در این بیانیه اعلام شد که این حملات در راستای عملیات نظامی که برای پاکسازی جنوب این کشور از لوث گروه های تروریستی آغاز شده، اجرا شده است.

احمد المسماری سخنگوی شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی پنجشنبه گذشته از آغاز عملیات نظامی گسترده علیه تروریست های داعشی در جنوب غرب این کشور خبر داد.

شبه نظامیان موسوم به ارتش ملی لیبی از فروردین ماه سال 98 به بهانه سرکوب گروه های تروریستی به طرابلس حمله کردند که با مقاومت نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی روبرو شدند. این دولت با دریافت کمک های نظامی ترکیه توانست نیروهای حفتر را از حومه مرکز لیبی دور کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2055

به "شبه نظامیان حفتر مرزهای لیبی و الجزایر را بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبه نظامیان حفتر مرزهای لیبی و الجزایر را بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید