سازمان ملل: داعش تسلیحات بیولوژیک روی زندانیان عراقی آزمایش نموده است

به گزارش بیباپ، شبکه خبری العربیة با استناد به گزارش تیم تحقیقات سازمان ملل برای ارتقای مسوولیت پذیری داعش برای جرایم ارتکابی (یونیتاد) گزارش داد، شبه نظامیان داعشی روی زندانیان در عراق تسلیحات بیولوژیکی آزمایش نموده اند.

سازمان ملل: داعش تسلیحات بیولوژیک روی زندانیان عراقی آزمایش نموده است

براساس گزارش تیم تحقیقات سازمان ملل متحد، این جرایمی که تروریست های داعشی علیه اقلیت ایزدی در شمال عراق مرتکب شده اند، مصداق جنایت جنگی و نسل کشی است. بعلاوه گفته شده است که شبه نظامیان داعشی در 2014تا 2016 علیه غیرنظامیان از تسلیحات شیمیایی استفاده نموده اند.

به گزارش اسپوتنیک، شورای امنیت سازمان ملل متحد در سپتامبر 2017 قطعنامه 2379 را به تصویب رساند تا تیم تحقیقات مستقلی برای حمایت از کوشش های داخلی به منظور مسوول کردن داعش در عراق بابت جرایمش در این کشور تشکیل گردد. یونیتاد شواهدی از اقداماتی را جمع آوری، نگهداری و ذخیره نموده است که مصداق جنایت جنگی، جرایم علیه بشریت و نسل کشی به دست گروه تروریستی داعش در عراق است.

در دسامبر 2017، رهبری عراق پس از بیش از سه سال جنگ با داعش، پیروزی بر این گروه را گفت. با این حال، ائتلاف بین المللی علیه این گروه تروریستی که در 2014 تشکیل شده بود، در این کشور باقی ماند تا به این دولت در ایجاد نیروی امنیتی باثبات عراقی که مرزهای این کشور را تضمین نموده و از پیروزی بادوام بر این گروه تروریستی اطمینان حاصل کند، یاری نمایند.

با وجود این کوشش ها، تروریست ها همچنان حملات و عملیات هایی در سراسر این کشور انجام می دهند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2020

به "سازمان ملل: داعش تسلیحات بیولوژیک روی زندانیان عراقی آزمایش نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: داعش تسلیحات بیولوژیک روی زندانیان عراقی آزمایش نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید