دستاوردهای حوزه پهپادی و پدافندی در لبه تکنولوژی جهان قرار دارند، ارتقای تراز پهپادی کشور با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه

به گزارش بیباپ، خبرگزاری خبرنگاران- سردار حاجی زاده با تاکید بر این که دستاوردهای حوزه پهپادی و پدافندی که در شرایط تحریم و به همت متخصصان داخلی حاصل شده است ، در لبه تکنولوژی روز جهان قرار گرفته است؛ گفت: با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه تراز پهپادی ایران اسلامی ارتقا یافت.

دستاوردهای حوزه پهپادی و پدافندی در لبه تکنولوژی جهان قرار دارند، ارتقای تراز پهپادی کشور با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در حاشیه آیین رونمایی از دستاوردهای پهپادی و پدافندی سپاه اظهار کرد:امروز به توفیق الهی و همت دانشمندان و متخصصین کشور شاهد رونمایی از سه دستاورد راهبردی و مهم که در شرایط تحریم و فشار حداکثری دشمن متولد و ایجاد شده اند ، هستیم.

وی با بیان اینکه با رونمایی از پهپاد استراتژیک غزه سطح و تراز حوزه پهپادی ایران اسلامی ارتقاء یافت گفت: این پهپاد با 35 ساعت مداومت پروازی قادر است تا 35 هزار پا پرواز کند؛ در ماموریت های عملیاتی توانایی حمل 13 بمب را داشته و در ماموریت های شناسایی و پایش اطلاعاتی تا شعاع 500 کیلومتر را پوشش می دهد و تا خاتمه امسال آزمایش های عملیاتی و فنی آن به خاتمه رسیده و سال 1401 رسما وارد چرخه عملیاتی خواهد شد .

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه با اشاره به قابلیت ها و ویژگی های سامانه راداری قدس اظهار کرد:ما در این سامانه از تجربه ساخت رادار های قبلی استفاده کردیم ؛برجستگی رادار قدس این است که هواپیماهای پنهان کار را تا شعاع 500 کیلومتر کشف می نماید و استقرار و جابجایی سریع از ویژگی های متمایز کننده این سامانه به شمار می رود.

وی در مورد سامانه پدافندی 9 دی نیز گفت: این سامانه با ارتقای سامانه سوم خرداد که در گذشته توانایی شلیک موشک های تا برد 100 کیلومتر را داشت و با شکار پهپاد جاسوسی و متجاوز گلوبال هاوک امریکایی قابلیت های خود را به نمایش گذاشت؛ امروز قادر به شلیک موشک های پیشرفته کوتاه برد و مقابله با تهدیدات نزدیک از قبیل کروز،پهپادها، بالگردها و بمب های رها شده از هواپیما می باشد.

سردار حاجی زاده با تاکید بر اینکه دستاوردهای امروز در لبه تکنولوژی روز دنیا واقع شده است گفت : ما امروز درحوزه سامانه های پدافندی در زمره 10 کشور اول دنیا قرار داریم در فراوری رادارهای هشدار اولیه نیز جزو 20 کشور اول دنیا قرار داریم و تمامی این اتفاقات فرخنده در شرایط تحریم و با همت متخصصان توانمند داخلی حاصل شده است.

فرمانده نیروی هوافضا سپاه در خاتمه با اشاره به اذعان فرمانده سنتکام مبنی بر اینکه ایران با پهپادها رجحان هوایی را از امریکا گرفت، گفت: این اعتراف دشمنان به توانمندی ما است و همان گونه که نشان دادیم در حوزه های دفاعی که پیچیدگی های صدها برابری نسبت به بخش های غیر نظامی دارد می توانیم؛ در حوزه هایی مانند خودرو ،پتروشیمی و ... بسیار بهتر خواهیم توانست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1947

به "دستاوردهای حوزه پهپادی و پدافندی در لبه تکنولوژی جهان قرار دارند، ارتقای تراز پهپادی کشور با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستاوردهای حوزه پهپادی و پدافندی در لبه تکنولوژی جهان قرار دارند، ارتقای تراز پهپادی کشور با رونمایی از پهپاد پهن پیکر غزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید