تصمیم علیه ایران از سوی AFC؛ تاج دقیقاً چه کار می نماید؟

به گزارش بیباپ، با توجه به لغو مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال ساحلی در قاره آسیا، تصمیم گیری در مورد تیم های اعزامی به عهده AFC گذاشته شد که نتیجه آن حذف تیم ایران بود.

تصمیم علیه ایران از سوی AFC؛ تاج دقیقاً چه کار می نماید؟

طبق اسناد و مدارکی که فدراسیون فوتبال روی سایت خود قرار داد و نامه های منتشرشده از سوی AFC نحوه معرفی تیم های اعزامی به جام جهانی را شرح می داد، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با توجه به امتیاز هایی که کسب نموده بود، باید به عنوان سومین تیم قاره آسیا به جام جهانی روسیه اعزام گردد، اما در عین ناباوری عمان جایگزین شده است. ناباوری آن جایی شدت می گیرد که مشخص گردد رئیس کمیته ای که در آن چنین تصمیمی گرفته شده، یک ایرانی است؛ مهدی تاج.

مهدی تاج، نایب رئیس ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا، رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی و عضو کمیته اجرایی که پیش از این درباره میزبانی بحرین در ملاقات های انتخابی جام جهانی 2022 گفته بود در این خصوص از او ـ در کمیته اجرایی ـ سؤال نشده بود، حالا نمی تواند در قبال حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران چنین ادعایی را مطرح کند.

اگر داتو ویندزور جان، دبیرکل AFC اعطای میزبانی به بحرین را تصمیمی یک جانبه از سوی دفتر خودش یا دبیرخانه کنفدراسیون فوتبال آسیا بیان کرد، اما درباره فوتبال ساحلی اسناد درباره بخش تصمیم گیرنده موجود است، این که نحوه گزینش تیم ها برای اعزام به جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه از سوی کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی مشخص شد و قرار بود پس از محاسبه امتیاز ها در این کمیته تصمیم نهایی در کمیته اجرایی به تصویب برسد. حالا نام ایران بین تیم های اعزامی نیست تا از مهدی تاج سؤال کنیم؛ نقش شما در AFC چیست؟

رئیس ایرانی کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی AFC باید مشخصاً به این سؤال پاسخ دهد: حذف تیم ملی فوتبال ساحلی ایران چه مبنایی داشته است، در حالی که جدول امتیازدهی به تیم ها طبق عملکرد آن ها در سه دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سال های 2015 ـ 2017 ـ 2019 کاملاً مشخص است؟ مهدی تاج موظف به پاسخگویی به این سؤال است: حتی اگر او تصمیمی را اتخاذ ننموده، چگونه به عنوان رئیس کمیته مذکور اجازه داده است حق تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به راحتی خورده گردد؟ حتی تاج باید به این سؤال پاسخ دهد: این تصمیم چگونه در کمیته اجرایی که او هم در آن عضویت دارد به تصویب رسیده است؟ این ها پرسش هایی است که شاید به پاسخ نرسد، اما تاج باید مقابل این سؤالات قرار بگیرد.

پس پرسش اساسی این است: اگر مهدی تاج در ماجرای میزبانی بحرین به عنوان عضوی از کمیته اجرایی نقشی نداشته، اگر به عنوان رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی در مشخص تیم های اعزامی به جام جهانی فوتبال ساحلی روسیه تصمیم گیرنده نبوده است و مجدداً در کمیته اجرایی توانایی اعتراض به این مسئله را ندارد، چرا کرسی های بین المللی را به نام ایران اشغال نموده است؟

نقش تاج در AFC چیست که هر بار تصمیمی علیه فوتبال ایران گرفته می گردد، بدون اینکه با متر و معیار های همین کنفدراسیون تطابقی داشته باشد؟ به راستی اگر مهدی تاج در تمام این موارد و تصمیمات اتخاذشده نقشی ندارد و فقط یک تماشاگر است، بهتر نیست به نشانه اعتراض و اتخاذ تصمیم علیه فوتبال کشورش از سمت های مهم خود استعفا کند؟ این پرسشی است که نایب رئیس ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا باید به آن پاسخ روشنی دهد؛ بله یا خیر.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 1917

به "تصمیم علیه ایران از سوی AFC؛ تاج دقیقاً چه کار می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم علیه ایران از سوی AFC؛ تاج دقیقاً چه کار می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید