تاکید بر لزوم بروز کردن و بین المللی شدن ارائه خدمات گردشگری به زائران در قم

به گزارش بیباپ، ایسنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، تاکید بر لزوم بروز کردن و بین المللی شدن ارائه خدمات گردشگری به زائران در قم صورت گرفت.

تاکید بر لزوم بروز کردن و بین المللی شدن ارائه خدمات گردشگری به زائران در قم

ابوالقاسم مقیمی، معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم در نشست گروه کاری گردشگری استان قم که در استانداری قم برگزار گردید، گفت: ارائه خدمات به گردشگران و زائران ایرانی و غیر ایرانی وظیفه ذاتی همه دستگاه ها است و به هیچ وجه نباید در این عرصه کوتاهی کنیم.

وی اضافه کرد: باید تصور کنیم که خودمان وارد یک کشور یا شهر غریبه شده ایم و بر این اساس تابلوهای ورودی و خروجی و خدمات غیر حضوری و اتوبوس ها و تاکسی های گردشگری را سامان دهیم.

مقیمی اعلام کرد: اتوبوس های اطراف حرم مطهر رایگان است ولی بسیاری از مردم قم هم از این مساله اطلاعی ندارند. اگر به درستی با تابلوهای چند زبانه در معابر اصلی و میدان اصلی و خود اتوبوس ها این مطلب را منعکس کنیم قطعا زائران خارجی از این وسایل نقلیه استفاده بیشتری می نمایند.

وی اتوبوس های اطراف حرم مطهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: این اتوبوس ها باید متناسب با احتیاج گردشگران باشند و اطلاعات ضروری به زبان خارجی روی آنها درج گردد تا گردشگران خارجی استفاده مفیدتری از آن داشته باشند.

مقیمی با تاکید بر اهمیت نگاه بین المللی و بروز به حوزه گردشگری استان اعلام کرد: اطلاع رسانی گردشگری در سامانه های مسیریاب و آنلاین و غیره در قم باید به شکل لحظه ای انجام گردد تا مردم و مسافران در زمینه پیدا کردن اماکن و پارکینگ و...دچار مشکل نشوند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم اعلام کرد: متاسفانه معرفی کاملی از شهر قم از حیث گردشگری نداریم و غیر از حرم حضرت معصومه و جمکران باید تابلوهای بزرگ راهنما برای ارایه سایر جاذبه های فرهنگی و تاریخی استان برای زائران و مسافران اطلاع رسانی گردد.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی تاکسی های گردشگری ویژه زائران و لزوم نظارت بیشتر بر این بخش گفت: تاکید ویژه و پیگیری برای راه اندازی این تاکسی ها و ساماندهی حوزه حمل و نقل گردشگری در قم داریم و باید با روش های بروز، شیوه خدمت رسانی فعلی را به شرایط مطلوبی برسانیم.

مقیمی اعلام کرد: هر نوع خدمتی در حوزه گردشگری، خدمت به زائران کریمه اهل بیت (ع) است و باید بدانیم که همه فعالان عرصه شهری و گردشگری در واقع به زائران حضرت خدمت رسانی می نمایند. به همین علت باید نهایت کوشش را برای آسایش آنها انجام دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 12 دی 1402 بروزرسانی: 12 دی 1402 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 2605

به "تاکید بر لزوم بروز کردن و بین المللی شدن ارائه خدمات گردشگری به زائران در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بر لزوم بروز کردن و بین المللی شدن ارائه خدمات گردشگری به زائران در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید