بهبود موقتی کیفیت هوای پایتخت طی امروز

به گزارش بیباپ، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی طی امروز شنبه 9 آذرماه انتظار می رود از غلظت آلاینده ها کاسته گردد و به تبع آن در بیشتر مناطق بهبود موقتی کیفیت هوا را ببینیم.

بهبود موقتی کیفیت هوای پایتخت طی امروز

به گزارش بیباپ به نقل از ایسنا، پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح امروز با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با غبار صبحگاهی و ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق افزایش یافته است.

با وجود بهبود موقتی کیفیت هوای تهران در بعضی مناطق مستعد، احتمال گسیل گرد و خاک وجود خواهد داشت.

در اواخر امروز با کاهش سرعت باد و افزایش میزان پایداری جو همزمان با ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در بیشتر مناطق بر غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق افزوده و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق موجب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودروها در ساعات اولیه روز و انباشت آلاینده ها است.

طی فردا نیز با توجه به تداوم پایداری جو، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. در ساعات پایانی یکشنبه با انباشت آلاینده ها و افزایش حجم ترافیک شبانگاهی احتمال می رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 142 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص هم اکنون 147 و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bebop.ir شناسه مطلب: 670

به "بهبود موقتی کیفیت هوای پایتخت طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهبود موقتی کیفیت هوای پایتخت طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید